Los Angeles je po štirih porazih končno zmagal. Anže Kopitar ni dosegel točke, s čimer ostaja pri štirih golih in devetih podajah na 14 tekmah v tej sezoni. Foto: Reuters

Odločilni zadetek je 17 sekund pred iztekom podaljška dosegel Drew Doughty: "Vratar Chicaga je dobro zaustavil strel Tylerja Toffolija, vendar pa sem imel danes očitno srečo. Plošček se je odbil in obstal pred golovo črto, jaz sem ga pa samo pospravil v mrežo. Lahek gol."

Za Kingse so zadeli tudi Michael Amadio, Kyle Clifford in Matt Roy. Vratar Jack Campbell je ubranil 24 strelov tekmeca.

"Mislim, da tako dobro nismo igrali kar nekaj zadnjih tretjin. Bili smo zbrani ter zdržali do konca, po padcih v igri pa smo se znali znova pobrati," je povedal trener Todd McLellan.

Anže Kopitar se na peti zaporedni tekmi ni vpisal med strelce.

Za Chicago so zadeli Dominik Kubalik ob igralcu več, David Kampf in Jonathan Toews, ki je z zadetkom za 3:3 v predzadnji minuti izsilil podaljšek. Corey Crawford je zaustavil 40 strelov.

Deveta zaporedna zmaga Islandersov
New York Islandersi so zmagali že devetič zapored. Za uspeh v Buffalu z 0:1 je zadel Derick Brassard, vratar Semjon Varlamov pa je ubranil 27 strelov.

Zelo razburljivo je bilo v Philadelphii, kjer je Toronto slavil (3:4) po enajsti seriji kazenskih strelov. Odločil je Andreas Johnsson.

Tekme 2. novembra:
LOS ANGELES - CHICAGO * 4:3
Clifford 3., Roy 5., Amadio 53., Doughty 65.; Koekkoek 9., Kampf 18.,
Toews 59.

PHILADELPHIA - TORONTO ** 3:4
PITTSBURGH - EDMONTON * 1:2
NASHVILLE - NY RANGERS 1:2
DALLAS - MONTREAL 4:1
BOSTON - OTTAWA 5:2
BUFFALO - NY ISLANDERS 0:1
FLORIDA - DETROIT 4:0
CAROLINA - NEW JERSEY 3:5
COLUMBUS - CALGARY 0:3
ARIZONA - COLORADO 3:0
MINNESOTA - ST. LOUIS * 3:4
VEGAS - WINNIPEG * 3:4
SAN JOSE - VANCOUVER 2:5
* - v podaljšku
** - kazenski streli

Tekmi 3. novembra:
WASHINGTON - CALGARY
ANAHEIM - CHICAGO

Vzhodna konferenca
Ekipa
ZPPKToč.
Washington Capitals15102323
Boston Bruins13101222
New York Islanders13103020
Buffalo Sabres1594220
Carolina Hurricanes1494119
Florida Panthers1473418
Pittsburgh Penguins1485117
Toronto Maple Leafs1575317
Montreal Canadiens1475216
Philadelphia Flyers1365214
Tampa Bay Lightning1365214
Columbus Blue Jackets1456313
New York Rangers1155111
New Jersey Devils1235410
Detroit Red Wings1541019
Ottawa Senators123817
Zahodna konferenca
Ekipa
ZPPKToč.
Edmonton Oilers15104121
St. Louis Blues1593321
Vancouver Canucks1493220
Nashville Predators1484218
Colorado Avalanche1484218
Anaheim Ducks1596018
Vegas Golden Knights1585218
Calgary Flames1686218
Arizona Coyotes1384117
Winnipeg Jets1587016
Dallas Stars1678115
Los Angeles Kings1459010
Chicago Blackhawks123639
Minnesota Wild144919
San Jose Sharks1541019