Aleš Sila je moral pobrati tri ploščke iz svoje mreže, zadnji zadetek je prejel Markus Korhonen. Foto: MMC RTV SLO
Jean Philippe Pare
Jean Philippe Pare je dosegel vodilni zadetek za železarje, ki pa so nato povsem popustili. Foto: Iztok Novak
David Rodman
David Rodman je vlil upanje v 46. minuti. Foto: Iztok Novak

Zmaji, ki so prvo medsebojno tekmo v Salzburgu dobili po kazenskih strelih, so se znova znašli na devetem mestu, saj je Gradec v Szekesferhevarju s 4:0 ugnal Albo. V petek bo v Tivoliju izjemno pomembna tekma za osmo mesto med Tilio Olimpijo in Gradcem.

Sweatt kaznoval neučinkovitost zmajev
V 4. minuti je Mario Szalzo z grobim naletom podrl Aleša Mušiča in si prislužil disciplinsko kazen igre, a zmaji niso izkoristili petminutne prednosti igralca več. Izključena sta bila tudi Patrick Harand in Victor Lindgren, a je vse poskuse zeleno-belih zaustavil razpoloženi vratar Jordan Parise. Kazen je prišla v 17. minuti, ko je bil na kazenski klopi Igor Cvetek. Po podaji Daniela Welserja je zadel Walter Lee Sweatt.

Po drugi tretjini vse odločen

V drugi tretjini so prvaki povišali vodstvo ob prednosti dveh igralcev več, na kazenski klopi sta sedela Cvetek in Greg Kužnik. Podal je Ryan Thomas McDonough, Aleša Silo pa je ukanil Matthias Trattnig. 12 sekund pred odmorom je Manuel Latusa zaposlil Martina Mairitscha, ki je povišal na 3:0.

Vnuk ni dosegel častnega zadetka
V zadnji tretjini je Sweatt ob izključitvi Brendana Yareme potrdil gladko zmago Salzburga. V vratih je že stal Markus Korhonen, ki je Silo zamenjal po dveh tretjinah. Po visokem vodstvu so se Rdeči biki umirili. Ob koncu tekme je imel priložnost za časten zadetek kapetan gostov Tomaž Vnuk, ki je s polovice igrišča sam krenil proti Pariseju, a mu je tik pred strelom plošček odskočil s palice.

Bradley je premešal peterke
Jeseniški trener Doug Bradley je znova premešal napade, ob bratih Rodman je poškodovanega Andreja Hebarja nadomestil Conny Strömberg, v moštvo se je vrnil Boris Pretnar, priložnost pa sta dobila še Mas Selan in Gašper Sušanj,saj sta Dejan Varl in Uroš Vidmar poškodovana. Na Dunaju sta mreži v prvi tretjini mirovali.

Železarji po vodstvu popustili
V 24. minuti se je po akciji drugega napada Jean Philippe Pare ukanil vratarja Jeana Francoisa Labbeja. Dunajčani so izenačili štiri minute zatem, ko sta moštvi imeli na ledu po štiri igralce, izključena sta bila Mitja Robar in Rafael Rotter. Po podaji Viktorsa Ignatjevsa je bil natančen Raimund Divis. Varovanci nesojenega slovenskega selektorja Kevina Gaudeta so dobili zalet. V 30. minuti je za preobrat poskrbel najboljši strelec lige Patrick Lebeau. Ob prednosti igralca v 36. minuti več je Marc Tropper zaposlil Trevorja Gallanta in na semaforju je pisalo že 3:1. Še pred odmorom je razpoloženi drugi napad Dunajčanov znova zadel, uspešen je bil Tropper.

Selmser zaustavil nalet rdečih
Zadnji del se je začel sanjsko za goste. Dve zaporedni izključitvi Capitalsov so izkoristili in se približali le na gol zaostanka. Najprej je zadel Tomaž Razingar v 44. minuti, potem pa ob izključitvi Selmserja še David Rodman. Železarji so skušali izenačiti, a je Selmser povišal na 5:3, ob izklučitvi Connyja Strömberga pa je Finec Juha Riihijärvi postavil končni izid.