Veselje Anžeta Kopitarja in soigralcev po zadetku v drugi tretjini. Foto: Reuters

Jeff Carter je dodal gol in dve podaji. Jonathan Quick je zbral 38 obramb.

Za goste, ki so leta 2016 in 2017 osvojili Stanleyjev pokal, se je dvakrat med strelce vpisal Jake Guentzel. Penguinsi so izgubili šele drugič na zadnjih 12 tekmah in v gosteh prvič po šestih zmagah, kar je bil najdaljši niz v ligi.

"Nocoj smo igrali tako, kot je treba. Držali smo se načrta igre, tekmecem nismo dovolili, da bi prihajali do priložnosti na račun naših napak. Poleg tega smo imeli veliko časa plošček v svoji posesti, kar jim je še otežilo delo. Zelo spodbudno je tudi to, da smo dosegli pet golov. Ko izgubiš, in naša prejšnja tekma je bila porazna (proti Ottawi so klonili z 1:4, op. a.), ker ni bilo videti pravega truda, je pomembno, da se čim prej pobereš. In tokrat smo bili neprimerno boljši na ledu, ker smo dvignili raven želje po zmagi," je povedal Kopitar.

Najboljša ekipa lige Tampa Bay je s 5:3 zmagala v Buffalu. Lanski prvak Washington je doma v podaljšku z 1:2 izgubil proti Columbusu, po minuti in pol dodatka je z igralcem več odločil Artemi Panarin. Rus je bil že v četrtek junak v podaljšku, ko je Columbus porazil Nashville.

Podprvak Vegas je imel v dodatnih minutah več sreče kot Washington in je v gosteh s 4:3 premagal Chicago. Mož odločitve je bil v drugi minuti podaljška Shea Theodore, ki je zadel po 20 tekmah strelskega posta. Vegas je zaostajal z 0:2 in 1:3.

Tekme 12. januarja:
LOS ANGELES
‒ PITTSBURGH 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Carter 11., Iafallo 29., Kopitar 37. (z igralcem manj), 60., Leipsic 41.; Guentzel 6., 50.

NY ISLANDERS ‒ NY RANGERS 1:2
NEW JERSEY ‒ PHILADELPHIA 3:2
BUFFALO ‒ TAMPA BAY 3:5
TORONTO ‒ BOSTON 2:3
MONTREAL ‒ COLORADO 3:0
WASHINGTON ‒ COLUMBUS 1:2 ‒ v podaljšku
CHICAGO ‒ VEGAS 3:4 ‒ v podaljšku
MINNESOTA ‒ DETROIT 2:5
DALLAS ‒ ST. LOUIS 1:3
SAN JOSE ‒ OTTAWA 4:1
EDMONTON ‒ ARIZONA 2:3

Vzhodna konferenca
Ekipa
ZPPKToč.
Tampa Bay Lightning45358272
Washington Capitals442712559
Toronto Maple Leafs442814258
Boston Bruins452615456
Pittsburgh Penguins452514656
Columbus Blue Jackets442615355
Montreal Canadiens462417553
New York Islanders432415452
Buffalo Sabres452316652
Carolina Hurricanes442118547
New York Rangers441819743
Florida Panthers431718842
New Jersey Devils441720741
Detroit Red Wings471723741
Ottawa Senators461724539
Philadelphia Flyers451623638
Zahodna konferenca
Ekipa
ZPPKToč.
Calgary Flames462913462
San Jose Sharks472713761
Vegas Golden Knights482816460
Winnipeg Jets442814258
Nashville Predators462715458
Dallas Stars462319450
Colorado Avalanche452017848
Minnesota Wild442219347
Anaheim Ducks451918846
Edmonton Oilers452121345
Vancouver Canucks462021545
Arizona Coyotes442021343
St. Louis Blues431920442
Chicago Blackhawks471622941
Los Angeles Kings461825339