Justin Faulk se je vesel prvega hat-tricka v karieri. Foto: Reuters

Gostiteljem je uspel sanjski štart. Jaccob Slavin je zadel v sedmi minuti, nato pa je na sceno stopil Justin Faulk. Branilec je z močnimi streli od daleč kar trikrat matiral Jonathana Quicka in se veselil prvega hat-tricka v karieri. V 22. minuti je v vrata Los Angelesa stopil Darcy Kuemper.

Kralji so imeli preveč izključitev, kar tri gole so prejeli z igralcem manj. Ko je Jeff Skinner v 28. minuti ob "power playu" povišal na 5:0, je vse kazalo na pravo katastrofo gostov iz Kalifornije.

Kingsi so se prebudili šele v drugi tretjini. Prvi zadetek za gostujočo ekipo je ob prednosti igralca več prispeval kapetan Kopitar, ki je bil uspešen v 32. minuti. Nato sta zadela še Tyler Toffoli po podaji Kopitarja in Torrey Mitchell. V 47. minuti je na semaforju pisalo le še 5:3.

Tretjo zaporedno zmago Caroline sta potrdila Skinner in Sebastian Aho. Cam Ward je obranil 27 strelov. Razmerje v strelih na vrata je bilo 41:30, v prvi tretjini je bila premoč gostiteljev najbolj občutna (18:3).

"Nikoli si nisem mislil, da bom dosegel hat-trick na tekmi Lige NHL. Moja naloga je, da preprečujem zadetke tekmecev. Že večkrat sem zadel dvakrat na tekmi in že takrat je bil občutek enkraten. Tokrat so me soigralci poiskali pri prednosti igralca več," je bil zadovoljen Faulk.

Los Angeles je igral brez suspendiranega Dustina Browna in poškodovanega Trevorja Lewisa. Trener John Stevens je bil slabe volje: "Carolina je prišla v službo, mi pa tokrat nismo delali. To je najbolj preprosta razlaga. Zaslužili smo si visok poraz, saj nismo bili pripravljeni na boj. Zelo slabi izhodi iz tretjine in slaba igra z igralcem manj sta nas pokopali."