Gustav Nyquist, ki igra za Detroit v Ligi NHL, je v odlični formi na svetovnem prvenstvu. Proti Kazahstanu je prispeval tri gole in podajo. Foto: EPA
Nino Niederreiter
Odlični hokejist Minnesote Nino Niederreiter je dosegel prva dva zadetka za Švico. Foto: EPA
Hat-trick Nyquista za zmago Švedske

Madžari, ki so vse bližje vrnitvi v drugoligaško konkurenco, so se dolgo dobro upirali. Razmerje strelov je bilo na koncu 51:13, goli pa so padli šele v drugi polovici tekme. V 37. minuti je Adama Vaya matiral Atte Ohtamaa. Deset minut pred koncem je Mikko Koivu povišal na 2:0, končni izid pa je postavil Aleksander Barkov v 57. minuti ob prednosti igralca več.

Finci so na vrhu lestvice z vsemi 12 točkami, Madžari ostajajo zadnji in kot edina ekipa na SP-ju še brez točke.

Izjemen preobrat Belorusov v zadnji tretjini
Slovaki so zapravili prednost 2:0 po dveh tretjinah proti Belorusiji. Ko se je zdelo, da bodo v zadnjem delu tekmo pripeljali do konca, so njihovi tekmeci do 49. minute izenačili, potem pa v treh minutah od 55. do 58. po zadetkih Andreja Stepanova in Charlesa Lingleta dobili pomembne tri točke, Slovakom pa zadali še drugi boleč poraz v dveh dneh.

Visoka zmaga Švedov
V večerni tekmi skupine A so Švedi brez večjih težav premagali Kazahstan, po vodstvu 6:1 sredi tekme so v zadnji tretjini dovolili tekmecem, da so nekoliko ublažili poraz (7:3). Trikrat je zadel Gustav Nyquist, ki je prispeval še eno podajo.

Blum zagotovil Švici prvo zmago v rednem delu
Švicarji so v četrti tekmi prvič končali po rednem delu, a brez drame znova ni šlo. Vodstvo s 3:0 ni bilo dovolj, saj so Latvijci izenačili na 3:3 in nato še na 4:4. Nov podaljšek za Švicarje je preprečil Eric Blum minuto in pol pred koncem. Po porazu Latvija ostaja zadnja v skupini.