Hokejisti Jesenic so osvojili 11. naslov državnega prvaka v samostojni Sloveniji. Foto: BoBo/Žiga Živulović
Hokejisti Jesenic
Veselje Jeseničanov ob Logarjevem zadetku je bilo nepopisno. Foto: BoBo/Žiga Živulović
Miha Logar
Takole je Miha Logar dosegel prvi zadetek Jesenic, s katerim je v drugi tretjini prepolovil zaostanek za Olimpijo. Foto: BoBo/Žiga Živulović
false
Aleš Mušič je v prvi tretjini izkoristil power play in s strelom iz mrtvega kota presenetil nemočnega jeseniškega čuvaja mreže Žana Usa. Foto: BoBo/Žiga Živulović
Miha Logar
Logar je odločil tretjo tekmo finalne serije v Hali Tivoli. Foto: BoBo/Žiga Živulović
Hokejisti Jesenic novi državni prvaki

Ljubljančani so po dveh gladkih zmagah Jeseničanov tokrat v Hali Tivoli železarjem nudili dostojen odpor, zmagovalca in novega državnega prvaka smo dobili šele po podaljšku, ko je Logar zadel z leve strani in poskrbel za huronsko navdušenje med navijači z Gorenjske.

Jesenice so tako v finalni seriji pometle z Olimpijo. Na treh tekmah so dosegle kar 20 zadetkov, prejele so jih 11. Prvo tekmo so dobile s 5:10, drugo s 6:3 in zadnjo s 4:3. To je bil za ekipo s Podmežakle 11. naslov državnega prvaka, Olimpija ostaja pri 15. Tretje mesto v letošnji sezoni je osvojila Playboy Slavija, ki je v edini tekmi za 3. mesto premagala Celjane.

Mušič zadel iz mrtvega kota
V prvi tretjini so bili Ljubljančani podjetnejši od nasprotnika z Gorenjske, pokazali so večjo željo po zadetku in ga v 14. minuti tudi dosegli. Jeseničani so storili napako pri menjavi, na ledu je bilo preveč igralcev, za dve minuti je na kazensko klop odšel Jaka Ankerst. To so gostitelji izkoristili. Dolgo so pletli mrežo okoli jeseniškega gola, plošček je v mrežo nato vendarle pospravil Aleš Mušič, ki je presenetil vratarja Žana Usa in zadel iz mrtvega kota. Ob koncu tretjine se je power play ponudil tudi železarjem, a do izteka prvih 20 minut niso resneje ogrozili ljubljanskih vrat. Še najbolj vroče je bilo ob ostri podaji Jureta Sotlarja pred vrata, ostalo je pri 1:0.

Po golu Uduča zadeli tudi železarji
Olimpija je drugo tretjino začela odlično in prek Aljaža Uduča po podaji Črta Snoja vodstvo podvojila na 2:0, vendar veselje navijačev zeleno-črnih ni trajalo dolgo. V 24. minuti so Jesenice namreč vrnile udarec. Po kaosu pred ljubljanskimi vrati in večkratnem odbijanju je plošček v prazno mrežo iz neposredne bližine zabil Miha Logar. V zadnjem delu druge tretjine je bil za dve minuti izključen Eric Pance, vendar Ljubljančani prednosti igralca več na ledu niso znali izkoristiti. Preveč je bilo kompliciranja in netočnih podaj pred vrati nasprotnika. Power play se je nato ponudil še Jeseničanom, 39 sekund so celo igrali z dvema igralcema več na ledu, potem ko je bil po Kristjanu Čeponu izključen še Raphael Bussieres, vendar je mreža Jeffa Frazeeja obmirovala.

Sodniki so nato zaradi neprimernega vedenja navijačev - na led sta priletela izruvan sedež in bakla - tretjino predčasno končali, preostali čas so dodali k zadnji tretjini.

Magovac za izenačenje, Čimžar za preobrat
V uvodnih minutah zadnje tretjine se je Jeseničanom ponudil nov power play, ki so ga vendarle izkoristili. Ankerst je ob prvi vratnici lepo zadržal plošček in ga poslal na drugo, kjer je Aleksandar Magovac zlahka zatresel prazno mrežo. 2:2. Izenačujoči zadetek je 'zbudil' železarje, ki so zaigrali precej bolje, v napadu so bili podjetnejši, večkrat so resneje pritisnili na Olimpijino obrambo, izigrali so jo v 46. minuti. Žan Jezovšek je z natančno globinsko podajo v ogenj poslal Tadeja Čimžarja, ki je oddrsal med dvema domačima branilcema in plošček v mrežo pospravil med Frazeejevema nogama. Preobrat.

Uduč poravnal izid
Navijači z Gorenjske so rajali na tribunah Hale Tivoli, a so v 48. minuti obmolknili, ko se je še drugič na tekmi med strelce vpisal Uduč. Levi krilni napadalec zmajev je suvereno izkoristil prednost igralca več na ledu - izključen je bil Nejc Berlisk -, sprehodil se je skozi razredčeno obrambo, hladnokrvno preigral Usa in zadel za 3:3. S tem izidom se je redni del srečanja tudi končal.

Logar še drugič ukanil Frazeeja
Hokejisti Olimpije so se morali v uvodnih minutah podaljška bolj ali manj le braniti, za dve minuti je bil izključen Mušič. Jeseničani so dolgo pletli mrežo okrog ljubljanskega gola, vendar niso resneje ogrozili Frazeejevih vrat. Šele ob Mušičevi vrnitvi na led je Logar sprožil z leve strani in zadel ob vratnici za 11. naslov jeseniškega kolektiva v samostojni Sloveniji. Rajanje Gorenjcev se je lahko začelo ...