Tomaž Vnuk je dosegel drugi zadetek za zeleno-bele. Foto: Iztok Novak
Frank Banham
Frank Banham je dosegel prvi gol in prispeval še dve podaji. Foto: MMC RTV SLO
Markus Korhonen
Markus Korhonen proti Gradcu ni bil v formi, tokrat pa je bil nočna mora napadalcev Salzburga. Foto: MMC RTV SLO
David Rodman
David Rodman je hitro načel mrežo Beljačanov. Foto: Iztok Novak
Jean Philippe Pare
Jean Philippe Pare je v drugi tretjini dosegel dva gola. Foto: Iztok Novak

Ljubljančani so bili v torek nemočni na Solnograškem (0:4), v petek so doživeli izjemno boleč poraz v Tivoliju proti Gradcu, tokrat pa so prikazali povsem drugačen obraz in ob bučni podpori s tribun visoko ugnali prvake. Že v prvi tretjini so zadeli trikrat, v ključnih trenutkih na začetku zadnje tretjine pa je bil sijajen vratar Markus Korhonen, ki je zbral 43 obramb.

Izjemna prva tretjina zmajev
Zeleno-beli so v uvodnih minutah zdržali pritisk ob izključitvah Egona Muriča in Kevina Mitchella. V 14. minuti je najboljši strelec zmajev Frank Banham po podaji Todda Elika s strelom pod prečko ukanil vratarja Jordana Pariseja. Le 75 sekund zatem je po strelu Andreja Tavžlja vodstvo povišal kapetan Tomaž Vnuk. Varovanci Pierra Pageja so bili povsem razglašeni in v 17. minuti je znova udaril sijajni prvi napad. Aleš Mušič je zadel za 0:3.

Dva gola Salzburga z igralcem več
V 29. minuti je bil na kazenski klopi Oskars Čibulskis, učinkoviti Ljubljančani pa so zabili še četrti zadetek. Todd Elik je našel Egona Muriča, ki je še četrtič ukanil Pariseja. V 32. minuti je prvič klonil tudi Korhonen. Matthias Trattnig je zadel z igralcem več, izključen je bil Jure Kralj. Gostitelji so dobili zalet in prepolovili zaostanek v 36. minuti. Philipp Pinter je izkoristil podajo Patricka Haranda, štiri minute je na kazenski klopi sedel Banham zaradi igranja z visoko palico.

Salzburg pritiskal, Olimpija zadevala
V zadnji tretjini so Salzburžani pritisnili z vsem močmi. Deset minut so z vseh smeri oblegali Korhonena, ki je zbral 11 obramb. V 51. minuti je po hitrem protinapadu Matej Hočevar po podaji Muriča kaznoval neučinkovitost prvakov. Piko na i izjemni predstavi varovancev Randyja Edmondsa je v naslednji minuti postavil Ralph Intranuovo.

Pare razpoložen v Podmežakli
Železarji so začeli odločno in povedli že po 85 sekundah. Conny Strömberg je izza vrat imenitno zaposlil Davida Rodmana, ki je ukanil vratarja Bernharda Starkbauma. Gostje so odgovorili prek Jonathana Ferlanda z modre črte v peti minuti.

Na začetku druge tretjine so gostitelji znova povedli. Ob izključitvi Martina Oražeja je bil natančen Jean Philippe Pare. Kanadski napadalec se je razigral in šest minut zatem je po strelu Aleša Kranjca povišal na 3:1. Železarji so v drugem delu sicer še enkrat zadeli, a je glavni sodnik zadetek Marcela Rodmana razveljavil, ker je bil dosežen po sodnikovem pisku.

V zadnji minuti je bilo zelo vroče
Beljačani se v zadnji tretjini niso predali. Thomas Raffl je v 46. minuti znižal zaostanek. Zelo zanimivo je bilo v 54. minuti, ko so bili na ledeni ploskvi le po trije igralci v vsaki ekipi, toda več prostora niso izkoristili ne eni ne drugi. Po zadetku Tomaža Razingarja tri minute pred koncem je vse kazalo na lahko zmago železarjev. "Raza" je unovčil grobo napako vratarja Starkbauma. Že minuto in 45 sekund pred koncem so gostje zaigrali brez vratarja. 28 sekund pred koncem je vratar Andrej Hočevar obranil kazenski strel Ferlandu. 11 sekund pred piskom sirene so gostje le znižali. Justin Mapletoft je premagal Hočevarja, več pa VSV-ju ni uspelo.

Menjava trenerja v Innsbrucku
Presenetljivo je odstopil trener morskih psov iz Innsbrucka Ron Kennedy. Tekmo v Linzu je vodil njegov dozdajšnji pomočnik, Finec Jarno Mensonen. Innsbruck je klonil s 3:7 in se bo moral še pošteno potruditi za uvrstitev v končnico.

Norris odločil derbi vodilnih
Derbi vodilnih ekip je pripadel KAC-u, ki je s 3:2 po podaljšku ugnal Dunaj. Varovanci Kevina Gaudeta so vodili že z 2:0, a so Celovčani izsilili dodatnih pet minut. V 62. minuti je kazenski strel izkoristil Warren Norris.