Carl Gunnarsson, 32-letni branilec iz Orebroja je na 57. tekmi končnice v karieri dosegel sploh prvi gol, in to kakšen ‒ v podaljšku za izenačenje finalne serije na 1:1. Ob tem je Šved prispeval še podajo, medtem ko je predtem v končnicah nabral vsega tri podaje. Foto: Reuters

V 4. minuti podaljška druge finalne tekme so sodniki nakazali izključitev na strani Bostona zaradi spotikanja, St. Louis je poslal na led šestega hokejista in sledilo je takojšnje obleganje, ki je prineslo zmagoviti gol za 3:2 na tekmi in izenačenje serije na 1:1.

Ob postavljeni formaciji power-play je do izdelanega strela z modre črte po sredini prišel Carl Gunnarsson, ki je nad ramo Tuukke Raska stresel levi zgornji kot Bostonovih vrat. 32-letni Šved je z natančnim strelom kronal veliko premoč Bluesov v podaljšku, ko Bruinsi sploh niso prišli iz obrambne tretjine.

"Lepo je odpotovati domov s tako popotnico ter se z njo znova podati na delo. Seveda bi bil bolj vesel, če bi bil uspešen že v rednem delu. A komu mar, prišli smo do zmage in le to nekaj šteje. Res je lep občutek," je bil zadovoljen junak tekme z golom in podajo.

Prvič premagali Boston v končnici
Prvi gol prekaljenega branilca v končnici je v ekstazo spravil gostujoče Bluese, ki se jim je odvalil kamen iz srca zaradi zgodovinskega bremena, ki se je pojavilo po zasuku na ponedeljkovi tekmi, ko so note zapravile vodstvo z 2:0 in bile nato v naslednjih dveh tretjinah povsem nadigrane. V finalih Stanleyjevega pokala 1968, 1969 in 1970 so bile note pometene, pred 49 leti ravno pri Bostonu, proti kateremu so do srede izgubili vseh devet soočenj v končnicah.

Vladimir Tarasenko je z 10. golom končnice poskrbel, da se je uvodna tretjina končala izenačeno. 27-letni Rus je prispeval vsaj točko že na osmih zaporednih tekmah, na zadnjih 4 je dosegel gol, v tem času pa zbral 10 točk. Foto: Reuters

Štirje goli v prvih 20 minutah
Tudi na drugi tekmi finala je bila 1. tretjina razburljiva, saj so v njej padli vsi štirje goli rednega dela. Boston je dvakrat povedel, a je St. Louis dvakrat izničil zaostanek. Charlie Coyle je v 5. minuti s 7. golom v končnici kaznoval prvo izključitev Bluesov. Na drugi strani je Gunnarsson prvo točko playoffa prispeval ob akciji za izenačenje Roberta Bortuzza v 10. minuti. A že 40 sekund pozneje so Kosmatinci znova vodili, ko je udaril 4. napad prek Joakima Nordstroma. Izdi je v 15. minuti poravnal prvi zvezdnik gostov Vladimir Tarasenko, ko je v že izgubljenem položaju z bekhendom iz obupa matiral tako kapetana Bruinsa Zdeno Charo kot Raska.

Nato sta Binnington in zlasti Rask zaklenila vrata vse do 64. minute, ko je ob razmerju strelov 36:23 za St. Louis Finec vendarle klonil. Za primerjavo: na prvi tekmi je bilo razmerje strelov 38:20 za Boston.

"Danes smo dobili dvoboj. To pa zato, ker se nismo predali. Po prvem dvoboju nismo bili zadovoljni s prikazanim. Danes smo igrali res borbeno od začetka do konca. Posebej pa v podaljšku. Od tu naprej želimo graditi naslednjo tekmo," je pred tretjim dvobojem, prvim domačim v St. Louisu, ki bo v noči na nedeljo, še povedal Gunnarsson.