Hokejisti ZM Olimpije so se veselili prve letošnje zmage v Mednarodni ligi. Foto: RTVSLO
Hokejisti VTZ Slavije nadaljujejo zmagoviti niz v Mednarodni ligi.

To je prva zmaga varovancev Andreja Brodnika v Mednarodni ligi. V prvih 20 minutah so imeli gostje pobudo, zadeli so tudi vratnico. V 15. minuti je po podaji Pappa zadel Benk. V drugi tretjini so gostitelji spreobrnili potek tekme. Nik Zupančič je najprej izenačil, potem pa podal do Martina Pirnata, ki je z močnim strelom matiral vratarja Ferja. Dve sekundi pred koncem tretjine je Gregor Slak povišal na 3:1.

Slavija ne popušča
Hokejisti VTZ Slavije so tudi na gostovanju v Budimpešti zmagali. Ujpest so ugnali s 4:2 in imajo na vrhu lestvice že 12 točk. Že v peti minuti je Anže Čebulj Založane popeljal v vodstvo, Madžari pa so ob koncu prve tretjine naredili preobrat. Izenačil je Slovak Marcinek, v predzadnji minuti prvega dela pa je za 2:1 zadel Ladanyi. Drugi del igre je povsem pripadel gostom. Čebulj, Jaka Avgustinčič in Domen Lajevec so poskrbeli za visoko vodstvo, ki so ga hokejisti Slavije zadržali tudi v zadnji tretjini. Do prve zmage je prišla tudi Alba, ki je bila s 4:2 boljša od Medveščaka.