Jeseniški vratar Robert Kristan je ubranil dva kazenska strela. Foto: RTV SLO
Acroni Jesenice
Jeseničani so se takole veselili težko priborjene zmage. Foto: RTV SLO

Po rednem delu je bilo 2:2. Železarji so bolje začeli tekmo. Nezbranost Slavijine obrambe gostiteljev je v 7. minuti izkoristil Boris Pretnar, ki je po samostojnem prodoru rutinirano ukanil vratarja Anžeta Ulčarja.

Založani so imeli veliko priložnost takoj v naslednjem napadu, a je Andrej Hebar streljal naravnost v vratarja Roberta Kristana. Tudi v nadaljevanju je ta napadalec gostiteljev zapravljal priložnosti kot po tekočem traku. V 16. minuti je ob drugi zaporedni številčni premoči z močnim in natančnim strelom vendarle izenačil Dejan Kontrec.

Ekspresna zadetka na obeh straneh
Na začetku drugega dela se je v gneči pred vrati najbolje znašel Jaka Avgustinčič. Iz bližine je že v 19. sekundi plošček porinil prek črte za vodstvo gostiteljev z 2:1. Do konca druge tretjine so imeli gostje pobudo, a niso bili učinkoviti.

Jeseničani so še odločneje krenili v zadnjo tretjino. Že v 55. sekundi je izid poravnal David Rodman, ki se je po odsluženi kazni vrnil v ekipo. Do konca rednega dela je ritem igre padel, mreži pa sta mirovali.

Tako je bilo tudi v dodatnih 10 minutah, ko so bili boljši varovanci Romana Pristova. Ulčar je bil uspešnejši od Olega Naumenka in Gregorja Polončiča, pri domačih pa je edino pravo priložnost zapravil Avgustinčič.

Kazenski streli - 2:3
Pri kazenskih strelih so za železarje zadeli Tomaž Razingar, Naumenko in Polončič, ki je mojstrsko zapeljal plošček mimo nemočnega Ulčarja. Pri gostiteljih sta bila natančna Peter Šlamiar in Andrej Hebar, tragični junak pa je postal zadnji izvajalec Dejan Kontrec.

Bo Kopitar igral že v četrtek?
Jeseničani bodo najbrž že na naslednji tekmi okrepljeni z bodočim NHL-ovcem Anžetom Kopitarjem, ki je v ponedeljek končal švedsko prvenstvo in se v domovino vrača v sredo. Željo po nastopu v finalu imata tako Hrušičan kot klub.