Dejan Varl je bil najboljši igralec druge tekme. Foto: RTV SLO
Aleš Kranjc
Aleš Kranjc je sijajno zadel za 5:3. Foto: RTV SLO

Založani so povedli v 5. minuti prek Petra Kounovskega z igralcem manj (izključen je bil Domen Lajevec), potem ko je sodniški met pred vrati gostiteljev dobil Peter Šlamiar. Le nekaj sekund kasneje je ob številčni premoči z natančnim strelom z leve strani izenačil Dejan Varl. Razmerje v strelih v uvodnih 20 minutah je bilo kar 12:4 za Slavijo.

Isti igralec je v 28. minuti kljub oviranju Uroša Vidmarja dosegel še en zadetek, ko je izkoristil napako gostov, ki so imeli na ledu kar dva igralca več.

Založani so se po 4:1 še vrnili v igro ...
Izid sta znižala Andrej Hebar v 32. minuti, potem ko je osamljen pred vratarjem Robertom Kristanom izkoristil imenitno dolgo podajo Jake Adlešiča izpred svojega gola, in Jaka Avgustinčič v 36. minuti, ki je bil iz bližine uspešen po odbitem strelu Vidmarja. Nekaj trenutkov zatem je na drugi strani Marcel Rodman zadel vratnico.

... po 5:3 pa se niso več pobrali
Na začetku zadnje tretjine je silovito od daleč streljal Aleš Kranjc in ploščico poslal v desni zgornji kot vrat Anžeta Ulčarja, ki je bil brez moči. Kranjc je tri minute pred koncem znova zablestel, lepo izigral Slavijino obrambo in podal Mihi Rebolju. Ta je podaljšal pred vrata do Rodmana in bilo je 6:3.

Založani so na prvi tekmi v četrtek v hramu slovenskega hokeja presenetili aktualne prvake in slavili s 3:2. Tretje srečanje bo v torek ob 17.30 v Zalogu.