Žan Jezovšek je v letošnji sezoni dosegel 14 golov in 11 podaj v Alpski ligi. Foto: www.alesfevzer.com

Naporen ritem se železarjem za zdaj ne pozna. Potem ko so v četrtek premagali Cortino, jih je danes čakala nova zahtevna naloga.

Po ogrevanju v uvodni tretjini, ko sta vratarja ostala nepremagana, je bilo nadaljevanje boljše za goste. Izkušeni Andrej Hebar je na polovici tekme popeljal svojo ekipo v vodstvo. Ritten je skušal na hitro izenačiti, a je bil Žan Us razpoložen. Za nameček je prednost gostov pred koncem tretjine povišal Žan Jezovšek, so se pa domači vrnili v igro, ko so pičle tri sekunde pred iztekom druge tretjine znižali na 1:2.

Odločala je tako zadnja tretjina, v kateri so najprej domači zadeli za 2:2. A le minuto pozneje, v 54., je za železarje zadel Aljoša Crnovič, Rittnu pa je ob izključitvi v 57. minuti zmanjkalo časa za še eno vrnitev, izkazal pa se je tudi Us, ki je tekmo končal s 37 obrambami.

Prihodnji teden slovenska kluba ne bosta igrala tekem v Alpski ligi, čaka pa ju polfinale domačega prvenstva. V regionalnem tekmovanju bodo Jeseničani znova dejavni 2. februarja, ko bodo gostovali pri mladi celovški zasedbi.