Železarji upravičujejo vlogo favorita, saj so bili prepričljivo najboljši že v rednem delu. Foto: www.alesfevzer.com

Dvoboj je v 76. minuti oziroma 16. minuti podaljška odločil Eetu Elo, ki je izkoristil številčno premoč na ledu.

Slovenci so do 54. minute vodili s 4:1, a so Italijani dosegli dva hitra zadetka in izsilili podaljšek 36 sekund pred koncem. Tri gole so železarji dosegli v drugi tretjini. Zadeli so Jaša Jenko, Erik Pance in Luka Ulamec. V zadnji tretjini je v 50. minuti na 4:1 povišal Jesperi Viikila, vendar je Ritten odgovoril z dvema zadetkoma v 54. in 55. minuti v razmiku zgolj 53 sekund. V zadnji minuti je izenačil Alexander Lutz.

Jesenice se bodo v finalu pomerile z Asiagom, ki je bil drugi za Slovenci že po rednem delu tekmovanja. Prva tekma bo v soboto.

Gre za šesto izvedbo Alpske lige (ena je bila zaradi covida odpovedana), v kateri poleg Jeseničanov sodelujejo še klubi iz Avstrije in Italije. Zadnji dve lovoriki je osvojila SŽ Olimpija, ki je letos nastopila v Ligi IceHL.