Jeseniški hokejisti so doživeli drugi poraz v Mednarodni ligi. Foto: RTVSLO
Hokejisti Slavije
Hokejisti Slavije so v sijajni formi. Foto: RTVSLO

Hokejisti Acronija Jesenic, ki so v lanski sezoni ostali neporaženi, so v Dunaujvarosu doživeli že drugi poraz v Mednarodni ligi (0:3).
V prvem delu so imeli Jeseničani popolno premoč, vendar niso bili učinkoviti. Tudi v 2. tretjini je bila slika na ledu podobna, ob koncu pa sta Borsos in Kron iz protinapadov izkoristila luknje v obrambi slovenskih prvakov. V 47. minuti je Lences z igralcem več potrdil zmago Madžarov. Pri DAC-u je v vratih blestel Slovak Jaroslav Ferjo.

VTZ Slavija je zmagala še tretjič zapored. V Zalogu je ugnala Albo s 5:4. Vsi zadetki so padli v prvih 37. minutah. Gostitelji so začeli odlično, saj je že v 2. minuti po podaji Čeha Kovnovskega zadel kapetan Vidmar. Madžarski prvaki so s tremi goli v osmih minutah spreobrnili potek srečanja. Ob koncu prve tretjine je Slavija uspela izenačiti. V 2. tretjini so Založani z igralcem več povedli z zadetkoma Stoparja in Bevka. Madžari su uspeli znižati prek Burila, vendar so bili v zadnji tretjini neučinkoviti.