Železarji so tako redni del končali na osmem mestu in bodo tekmovanje nadaljevali v dodatnih tekmah za uvrstitev v četrtfinale, njihov nasprotnik bo devetouvrščeni Vipiteno. Ekipi bosta igrali na dve zmagi. Prva tekma bo v torek v Podmežakli, čeprav vse do danes ni kazalo, da bodo imeli izbranci Marcela Rodmana prednost domačega ledu.

Velik spodrsljaj Vipitena na domačem ledu
Izbranci Iva Jana so si v zadnjem krogu privoščili velik spodrsljaj. Potrebovali so tri točke proti Bregenzerwaldu. Jure Sotlar je izenačil na 2:2 v 44. minuti, nato so gostitelji v 53. minuti zadeli za 3:2, a so sodniki razveljavili zadetek po ogledu posnetka, ker je bil dosežen z drsalko. Jan se je dve minuti pred koncem rednega dela odločil, da poskusi brez vratarja, kar je kaznoval Aleksi Järvinen. Vipiteno je izenačil na 3:3 osem sekund pred koncem in zmagal po kazenskih strelih, vendar dve točki nista bili dovolj.

Trije goli Erica Panceta
Železarji so suvereno opravili svojo nalogo. Italijane je z golom v osmi minuti načel Luka Bašič, kar štirikrat pa so Gorenjci zadeli v drugi tretjini. Eric Pance je bil natančen v 26. minuti, pet minut pozneje je prednost povišal Andrej Tavželj, le 45 sekund pozneje je zadel še Urban Sodja. Jaka Sodja je v 45. minuti zadel za 5:0. V zadnji tretjini je še dvakrat zadel Pance za četrto zaporedno zmago v Alpski ligi.

Olimpija do zmage s pol moči
Olimpija je do 29. zmage v ligi prišla s pol moči pred 870 gledalci v Tivoliju. Zagnano so odigrali le prvo tretjino, ki so jo z goli Aleša Mušiča, Gregorja Koblarja in Martina Bohinca dobili s 3:0. V tem delu so gostitelji povsem prevladovali, v drugi tretjini, v kateri je na 4:0 povišal Gal Koren, je bila njihova premoč že nekoliko manjša, v tretji pa so popustili, dovolili tekmecem, da dosežejo častni gol, sami pa zadetka niso dosegli niti, ko so imeli dva igralca več na ledu. A da tekmec zadnje tretjine ni dobil, je poskrbel Nik Simšič, ki je končni izid postavil z igralcem manj. Razmerje strelov je bilo na koncu 57:22 v korist Olimpije.

Gal Koren je v rednem delu sezone dosegel 19 golov in prispeval 26 podaj. Foto: Reuters

Koren: Kmalu smo ugotovili, da lahko veliko dosežemo
"Na začetku sezone si nismo naložili velikega bremena. Kmalu smo ugotovili, da lahko veliko dosežemo. Stopnjevali smo formo in zasluženo smo osvojili drugo mesto. Skozi celotno sezono smo bili prava ekipa, držali smo skupaj. Imamo skupen cilj," je pojasnil eden izmed nosilcev igre Gal Koren.

Pogled je že usmeril proti končnici: "Pravila so za vse klube enaka. Fizično smo dobro pripravljeni in ne bojimo se napornega ritma tekem. Poti so lahko zelo dolge, a obe ekipi se morata voziti po sedem ur z avtobusom. V končnici ni lahkih tekmecev."

Ljubljančani so se neposredno uvrstili v četrtfinale, prvo tekmo bodo igrali v ponedeljek, 18. marca. Po koncu kvalifikacij za četrtfinale bo na sporedu izbor tekmecev. Prvi bo izbiral Pustertal, druga Olimpija in tretji Salzburg, Asiagu ostane ekipa, ki je preostale tri ekipe ne bodo izbrale. V končnici bo ritem izjemno naporen, tekme bodo na sporedu vsaka dva dneva.

44., zadnji krog:
OLIMPIJA - KAC MLADI
5:1 (3:0, 1:0, 1:1)
870; Mušič 11., Koblar 12., Bohinc 18., Koren 35., Simšič 58.; Obersteiner 42.

CORTINA - SIJ ACRONI JESENICE
0:7 (0:1, 0:4, 0:2)
428; Bašič 8., Pance 26., 42., 52., Tavželj 31., U. Sodja 31., J. Sodja 35.

FELDKIRCH (7) - CORTINA (10)

Igrajo na dve zmagi. Druge tekme bodo v četrtek, morebitne tretje pa v soboto. Polfinale na štiri zmage se začenja 18. marca.