Gal Koren je dosegel drugi zadetek za zmaje. Foto: Reuters

Izbranci Jureta Vnuka v uvodni tretjini niso našli pravega ritma, trikrat niso unovčili prednosti igralca več. V 19. minuti so Celjani naredili veliko napako v obrambni tretjini, Sašo Rajsar pa je zaposlil Gregorja Koblarja, ki je matiral Tomaža Trelca.

Na začetku druge tretjine je bil izključen Aljaž Ogrizek zaradi igre z visoko palico, prednost igralca več pa je z natančnim strelom pod prečko unovčil Gal Koren. Ko je na kazenski klopi sedel Rok Leber, je z močnim strelom z desne strani znova zadel Koblar. Celjani so popolnoma popustili. V 28. minuti so imeli celo igralca več, ko je bil izključen Janez Orehek, a je Olimpija zadela še četrtič, Luka Ulamec je bil natančen. Po pol ure igre je Luka Zorko z dolgo podajo sijajno zaposlil Žana Jezovška, ki je sam pridrsal pred Trelca, ga preigral in poslal plošček v prazno mrežo. Končni izid je postavil Orehek v 33. minuti, ko je spretno podstavil palico pred vrati in presenetil Trelca. V zadnji tretjini so Ljubljančani precej znižali ritem igre. Razmerje v strelih na vrata je bilo 43:20.

Jeseničani so mariborsko mrežo načeli po sedmih minutah igre, ko je zadel Urban Sodja. Do konca prve tretjine sta plošček v mrežo pospravila še Luka Kalan in Erik Svetina, Sodja pa se je še drugič vpisal med strelce in železarji so že po 20 minutah visoko vodili. V drugi tretjini je bila mariborska obramba uspešnejša, v tem delu igre pa je klonila šele 40 sekund pred koncem, ko jo je matiral David Rodman. Izkušeni napadalec je zadel še za 6:0, nato pa je dvakrat bil uspešen še Nik Pem.