Justin Williams se je vrnil v Carolino in kot veteran prevzel mesto kapetana, povezal slačilnico ter je ključni mož trenerja Roda Brind'amourja v boju za končnico. Foto: Reuters

Penguins, ki so na lestvici Metropolitanske skupine, le mesto pred Huriccanesi, so na gostovanju v Raleighu v 56. minuti povedli z golom prvega branilca Krisa Letanga, ki je v slogu napadalcev zaključil hiter protinapad. Carolina, ki se srdito bojuje za preboj v prvo končnico po sezoni 2008/09, ko so se prebili vse do konferenčnega finala, je umaknila vratarja Petra Mrazka. Z razdalje je udaril Hamilton, odbitek pa je v 2:2 spremenil Justin Williams, trikratni prvak Lige NHL, enkrat s Carolino 2006 in dvakrat z Los Angelesom (2012 in 2014).

Cansi so se Pensom približali le na točko zaostanka, pred na Vzhodu devetim Montrealom pa imajo zdaj 4 točke prednosti. Lanski prvak Washington so z zmago nad odpisanimi Vragi iz New Jerseyja v gosteh s 4:1 znova prevzeli vodstvo v omenjeni Metropolitanski skupini.

Rask in Rinne zaklenila vrata
Torek je bil večer finskih vratarjev. Tuukka Rask je 45. zaklenil vrata Bostona, ki je s 5:0 visoko porazil NY Islanderse. Pekka Rinne je bil ključni mož Nashvilla, ki je s 3:0 premagal Toronto. Rinne je še drugič v tej sezoni predstavljal neprebojni zid za Javorjeve liste.

Za najboljšo napadalno predstavo torkovega večera je poskrbel Jaden Schwartz, ki je za domačo zmago St. Louisa nad Edmontonom s kar 7:2 četrtič v karieri vpisal hat-trick, zadel je v vsaki tretjini, hkrati pa se je vpisal v statistiko tudi kot podajalec.

LIGA NHL

TEKME 19. MARCA

NY ISLANDERS - BOSTON 0:5
NY RANGERS - DETROIT 2:3
PHILADELPHIA - MONTREAL 1:3
CAROLINA - PITTSBURGH 3:2 - kazenski streli
NEW JERSEY - WASHINGTON 1:4
ST. LOUIS - EDMONTON 7:2
NASHVILLE - TORONTO 3:0
MINNESOTA - COLORADO 1:3
DALLAS - FLORIDA 4:2
CALGARY - COLUMBUS 4:2

TEKME 20. MARCA

BUFFALO - TORONTO
WASHINGTON - TAMPA BAY
VANCOUVER - OTTAWA
ANAHEIM - WINNIPEG

Vzhodna konferenca
Ekipa
ZPPKToč.
Tampa Bay Lightning7356134116
Boston Bruins734420997
Washington Capitals734323793
Toronto Maple Leafs734325591
New York Islanders734224791
Pittsburgh Penguins7439241189
Carolina Hurricanes724025787
Columbus Blue Jackets734029484
Montreal Canadiens733828783
Philadelphia Flyers733530878
Florida Panthers7332291276
Buffalo Sabres723132971
New York Rangers7328321369
New Jersey Devils742738963
Detroit Red Wings7326371062
Ottawa Senators722541656
Zahodna konferenca
Ekipa
ZPPKToč.
Calgary Flames734521797
San Jose Sharks734322894
Winnipeg Jets724325490
Nashville Predators744227589
Vegas Golden Knights734127587
St. Louis Blues733827884
Dallas Stars733829682
Arizona Coyotes733631678
Minnesota Wild743431977
Colorado Avalanche7332291276
Chicago Blackhawks7232301074
Vancouver Canucks7331321072
Edmonton Oilers733234771
Anaheim Ducks743035969
Los Angeles Kings722539858