Andrej Hočevar je imel slab dan. Foto: Iztok Novak
Andrej Hebar
Andrej Hebar je dosegel edini zadetek v prvi tretjini, potem pa so železarji povsem popustili. Foto: Iztok Novak
Prvi poraz Jeseničanov doma

Jeseničanom desetdnevni odmor ni najbolj koristil, saj so večji del tekme delovali povsem razglašeno, in po dolgem času izgubili vodstvo na lestvici. Le v prvih 20 minutah so prikazali pravo igro z visokim ritmom, hitrim drsanjem in domiselnimi akcijami.

Hebar kronal premoč gostiteljev
KAC je v prvi tretjini začel zelo obrambno. Po četrt ure igre se je po akciji bratov Rodman v gneči pred vrati Hannesa Enzenhoferja najbolje znašel Andrej Hebar.

Popoln razpad sistema v drugi tretjini
Med odmorom je trener gostov Manny Viveiros našel prave besede, saj so njegovi varovanci dobesedno leteli po ledu. V 23. minuti je Jeffrey Tory mojstrsko zaposlil Stefana Geierja, ki je sam pridrsal pred Andreja Hočevarja in izenačil. Ob igri štirih proti trem je v 30. minuti zadel Christoph Brandner. Že v naslednji akciji je Warren Norris zadrsal izza gola in povišal na 1:3, popolnoma šokirani Jeseničani so prejeli še četrti gol. Po strelu Seana Browna je palico podstavil Johannes Reichel.

Tudi minuta odmora ni pomagala
Trener Doug Bradley je moral vzeti minuto odmora, saj so železarji prejeli tri gole v razmaku minute in 18 sekund. Sabahudin Kovačevič je vlil upanje, a je v zadnji minuti druge tretjine Raphael Herburger poskrbel za nov hladen tuš.

Zadnja tretjina le še formalnost
Vratar Andrej Hočevar je imel zelo slab dan. V 43. minuti je skušal uloviti plošček po strelu Silvia Jakobitscha, a mu je ušel v mrežo (2:6). Poraz je z igralcem več v 51. minuti omilil Tomaž Razingar. Celovčani so rutinsko pripeljali srečanje do konca in na lestvici zaostajajo le še točko za Jeseničani.

Slab začetek zmajev
V Beljaku so imeli zeleno-beli močno podporo s tribun, gostitelji pa so povedli že v 3. minuti. Izključen je bil Ralph Intranuovo, po podaji Darrela Scovilla je bil natančen Roland Kaspitz. Zmaji so bili znova preveč na kazenski klopi. Dve sekundi pred iztekom kazni za Pasija Petriläinena je Dan Cavanaugh povišal na 2:0. 40 sekund pred iztekom prve tretjine je Nik Zupančič znižal ob "power playu", na klopi je sedel Jonathan Ferland.

Raffl junak v podaljšku
Pred koncem drugega dela igre je Todd Elik z igralcem več iz bližine izid poravnal, podal je Frank Banham. Gostje so bili v drugi tretjini precej boljši tekmec.

V zadnji tretjini sta mreži mirovali, še najnevarnejši je bil v prodoru Jure Kralj v 50. minuti, toda njegov poskus so domači branilci uspešno ustavili. Odločal je podaljšek. V 64. minuti je Nico Toff našel Michaela Raffla, ki je ukanil Mika Morrisona in priigral Beljačanom drugo točko.