Anže Kopitar je dosegel nove tri podaje. V tej sezoni jih ima zdaj že 21 Foto: Reuters
Anže Kopitar
Pred Kralji je še šest zaporednih tekem na domačem ledu. Foto: Reuters

Odločitev o zmagovalcu je padla po vsega 18 sekundah, ko je Filip Forsberg z leve strani podal povsem samemu Romanu Josiju, ta pa je premagal Martina Jonesa, ki je že v prvi tretjini zamenjal Jonathana Quicka. Josi po tekmi kar ni mogel verjeti, koliko prostora je imel v podaljšku. "Zasluge gredo Filipu, ki je odigral zares pametno potezo. Počakal je in me nato našel, ko sem imel ogromno prostora. Na srečo sem zadel, bil sem pa presenečen, da se mi je v podaljšku ponudilo toliko prostora, " je povedal švicarski branilec.

Nashville povedel že s 5:1
"Rednega dela ne bi smeli končati tako, kot smo ga. Kaj takega nismo načrtovali. Če vodiš 6:3 še nekaj minut do konca, je treba to tekmo dobiti v rednem delu. Še dobro, da nam je uspelo ohraniti mirne glave. Vseeno pa si kaj takega ne smemo več dovoliti," je še dodal Josi. Kingsi so povedli po vsega 32 sekundah, ko je z razdalje Pekko Rinneja premagal Matt Greene. Sledil je silovit odgovor gostov, ko so do desete minute prek Mika Fisherja, Colina Wilsona in Ryana Ellisa, ki je bil uspešen z igralcem več na ledu, trikrat zatresli domačo mrežo in Quick je moral mesto v vratih prepustiti Jonesu.

Tudi na začetku druge tretjine se je nadaljevala prevlada Predatorsov. Pred koncem četrte minute nadaljevanja je Nashville, ko sta se med strelce vpisala še Mattias Ekholm in Mark Arcobello, vodil že s 5:1. Toda Kralji se niso predali in Alec Martinez ter Dwight King, ki je plošček v mrežo preusmeril po močnem strelu Jaka Muzzina po podaji Kopitarja, sta do konca tretjine znižala na 5:3.

Kralji morajo biti bolj konstantni
Tudi v zadnjem delu tekme so najprej zadeli hokejisti iz Nashvilla. Olli Jokinen je bil dobrih 11 minut pred koncem srečanja natančen za 6:3. Toda zadnje minute so bile vse v znamenju aktualnih prvakov. King se je pred vrati najbolje znašel po novi kombinaciji Kopitarja, ki je ob ogradi priboril plošček, in Muzzina, ki je znova močno streljal. Manj kot minuto kasneje je zadel Marian Gaborik, pol minute za tem oziroma 34 sekund pred koncem pa je Martinez poslal plošček v napadalno tretjino, Kopitar ga je takoj podaljšal do Jeffa Carterja, ki je zadel za podaljšek.

Kljub izvrstni igri v zaključku rednega dela, pa so branilci Stanleyevega pokala klonili. Obenem so prvič po začetku lanskega februarja v svoji dvorani dobili kar sedem zadetkov. Tedaj jih je s 7:2 nadigral San Jose. "Vsakič, ko dobiš sedem zadetkov, ne igraš, kot bi si želel. Tako individualno kot ekipa moramo ugotoviti, kaj je bilo narobe. Za nami je praktično polovica sezone in ves čas govorimo, da moramo biti bolj konstantni, ampak moramo dejansko nehati le govoriti o tem in dejansko to biti," je po tekmi dejal kapetan Kingsov Dustin Brown.