Ryan Clowe letos še ni dosegel gola, zato je bil zadetka pri kazenskih strelih, ki sicer ne šteje v uradno statistiko, še posebno vesel. Foto: EPA
Anže Kopitar
Anže Kopitar, ki ima za seboj najboljši začetek sezone v karieri, ima vseeno eno pomanjkljivost - buliji. Nocoj jih je dobil le eno tretjino (7/21), od tega niti enega v napadalni tretjini (0/8). Foto: EPA
Aleksander Frolov
Najboljši Kralj v San Joseju je bil Aleksander Frolov, ki je poleg gola z nekaj imenitnimi triki navdušil tudi hokejske sladokusce. Foto: EPA
Jack Johnson
Jack Johnson je na ledu preživel 25 minut in si lažje poškodoval nos. Foto: EPA

Redni del obračuna med moštvoma iz severne in južne Kalifornije se je končal z 1:1, v podaljšku ni bilo zadetka, tako da so o lastniku druge točke odločali kazenski streli. 22-letni Hrušičan je kot tretji strelec za goste imel priložnost za odločitev, a je bil njegov strel previsok. Clowe je v šesti seriji z bekhandom ukanil Jonathana Quicka, medtem ko je ruski vratar Morskih psov zlahka ustavil medel strel Jarreta Stolla.

Pobuda Kraljev vse do vodstva
Kingsi so izredno dobro začeli kalifornijski obračun ter nadstreljali Sharkse v 1. tretjini s 13:5, a je razpoloženi Nabokov (28 obramb) ohranil svojo mrežo nedotaknjeno. A ob veliki pomoči Marca-Eduarda Vlasica so gostje le povedli, Aleksander Frolov je prišel izza gola, kanadski Hrvat pa je nespretno premagal lastnega vratarja. Gol je prebudil gostitelje, za katere je šest minut kasneje z izjemnim strelom izenačil hitri Patrick Marleau. Quick, ki je imel neoviran pogled, bi moral bolje posredovati, a se je nato odkupil z nekaj dobrimi potezami (29 obramb).

Kopitar poslal pet strelov v okvir vrat
V trdi, a pošteni tekmi (samo 4 izključitve) sta obe moštvi pokazali odlično obrambo, vratarja sta zaklenila vrata, medtem ko so napadalci ostali brez izrazitih priložnosti. Kopitar je v dobrih 26 minutah petkrat ustrelil, tudi v podaljšku je bil med najnevarnejšimi na ledu, vendar plošček ni hotel mimo Rusa. Najboljši slovenski hokejist je tako drugič letos ostal brez točke, a z 21 točkami (10+11) še vedno vodi na list strelcev Lige NHL.

Po medli uvodni tretjini so začeli gristi
"Ravnokar so se vrnili po šestih tekmah v gosteh, zato so bili na začetku malce neprepričljivi, kar smo dobro izkoriščali v prvi tretjini, a jih je Nabokov obdržal v igri. Nato so se v drugi izredno pobrali," je vtise o tekmi strnil vratar Quick.

Tretji hat-trick Crosbyja
Na preostalih tekmah je s tretjim hat-trickom kariere v rednem delu zablestel Sidney Crosby, ki je pripomogel k visoki zmagi Pittsburgha nad Montrealom (6:1). Newyorški mestni derbi je po zaslugi vratarja Dwayna Rolosona (34 obramb) pripadel Islandersom (3:1). Obračun Toronta in Dallasa je v korist Zvezd v 3. minuti podaljška odločil James Neal (3:4).