Anže Kopitar je sprožil tri strele v okvir vrat Colorada. Foto: Reuters

V uvodni tretjini sta mreži mirovali, v srednji pa je bilo vse v znamenju Kraljev, ki so povedli z 2:0. Pri obeh zadetkih je s podajo sodeloval Anže Kopitar. Najprej je ob igri z igralcem več od daleč zadel Drew Doughty, pozneje je lepo zaposlil Seana Walkerja, ki je sprejel plošček, zadrsal za gol in plošček spravil v mrežo ter se veselil prvega gola v Ligi NHL.

Dustin Brown se je sam znašel pred domačimi vrati in se veselil 11. zadetka v sezoni. Foto: Reuters

Soderberg preusmeril smer
Gostitelji so v zadnji tretjini obrnili tehtnico in z dvema goloma izenačili na 2:2. Izid je najprej znižal Nathan MacKinnon. Gostitelji so ob koncu tvegali in v igro potegnili vratarja. Poteza se jim je izplačala, saj je podaljšek izsilil Carl Soderberg, ki je preusmeril plošček ob strelu Tysona Barrieja.

Kirurška podaja Muzzina
Že v prvi minuti podaljška je tekmo odločil Dustin Brown. Plošček je pred svojimi vrati prevzel Jake Muzzin, ki je opazil Browna blizu napadalne linije, tako je plošček s kirurško natančnostjo poslal na drugo stran igrišča, kjer ga je prevzel Brown in zabil za končnih 3:2.

Brown v podaljšku odločil v Coloradu

Tekme 31. decembra:
COLORADO - LOS ANGELES
* 2:3 (0:0, 0:2, 2:0)
MacKinnon 41., Söderberg 59.; Doughty (podaja Kopitar) 21., Walker 33. (Kopitar), Brown 61.

WASHINGTON - NASHVILLE 3:6
NEW JERSEY - VANCOUVER 4:0
BUFFALO - NY ISLANDERS 1:3
CAROLINA - PHILADELPHIA 3:1
MINNESOTA - PITTSBURGH 2:3
COLUMBUS - OTTAWA 6:3
ST. LOUIS - NY RANGERS 1:2
DETROIT - FLORIDA ** 3:4
ANAHEIM - TAMPA BAY * 1:2
DALLAS - MONTREAL * 2:3
CALGARY - SAN JOSE 8:5
EDMONTON - WINNIPEG 3:4
* - podaljšek ** - kazenski streli

Tekme 1. januarja:
CHICAGO - BOSTON
NASHVILLE - PHILADELPHIA
VEGAS - LOS ANGELES

Vzhodna konferenca
EkipaTekmeZmagePoraziPKTočke
Tampa Bay Lightning40317264
Toronto Maple Leafs392611254
Washington Capitals382411351
Columbus Blue Jackets392313349
Pittsburgh Penguins392112648
Buffalo Sabres402113648
Montreal Canadiens402114547
New York Islanders382113446
Boston Bruins392114446
New York Rangers381714741
Florida Panthers381715640
New Jersey Devils381516737
Carolina Hurricanes381617537
Detroit Red Wings411519737
Philadelphia Flyers381518535
Ottawa Senators401521434
Zahodna konferenca
EkipaTekmeZmagePoraziPKTočke
Winnipeg Jets392512252
Calgary Flames402412452
Vegas Golden Knights422315450
San Jose Sharks412113749
Nashville Predators402315248
Colorado Avalanche401913846
Anaheim Ducks411915745
Dallas Stars402016444
Vancouver Canucks421919442
Minnesota Wild381817339
Edmonton Oilers391818339
Arizona Coyotes391720236
Chicago Blackhawks411520636
Los Angeles Kings401621335
St. Louis Blues371518434