Anže Kopitar je sprožil tri strele v okvir vrat Colorada. Foto: Reuters

V uvodni tretjini sta mreži mirovali, v srednji pa je bilo vse v znamenju Kraljev, ki so povedli z 2:0. Pri obeh zadetkih je s podajo sodeloval Anže Kopitar. Najprej je ob igri z igralcem več od daleč zadel Drew Doughty, pozneje je lepo zaposlil Seana Walkerja, ki je sprejel plošček, zadrsal za gol in plošček spravil v mrežo ter se veselil prvega gola v Ligi NHL.

Dustin Brown se je sam znašel pred domačimi vrati in se veselil 11. zadetka v sezoni. Foto: Reuters

Soderberg preusmeril smer
Gostitelji so v zadnji tretjini obrnili tehtnico in z dvema goloma izenačili na 2:2. Izid je najprej znižal Nathan MacKinnon. Gostitelji so ob koncu tvegali in v igro potegnili vratarja. Poteza se jim je izplačala, saj je podaljšek izsilil Carl Soderberg, ki je preusmeril plošček ob strelu Tysona Barrieja.

Kirurška podaja Muzzina
Že v prvi minuti podaljška je tekmo odločil Dustin Brown. Plošček je pred svojimi vrati prevzel Jake Muzzin, ki je opazil Browna blizu napadalne linije, tako je plošček s kirurško natančnostjo poslal na drugo stran igrišča, kjer ga je prevzel Brown in zabil za končnih 3:2.