Anaheim za območjem končnice na Zahodu po tretjini sezone zaostaja za tri točke, a kar pet mest, medtem ko je Los Angeles od San Joseja oddaljen za sedem mest in sedem točk. Foto: AP

Anaheim, ki prav tako spada med ekipe, ki se bodo stežka prebile v končnico, je hitro povedel. Po dobrih petih minutah igre je zadel Derek Grant. Na 2:0 je dobre štiri minute pozneje povišal Jakob Silfverberg.

Los Angeles je v 2. tretjini dvakrat zadel v polno, strelca sta bila Kurtis MacDermid in Nikolaj Prohorkin, tako da so imeli pred zadnjimi dvajsetimi minutami le gol zaostanka. V napeti končnici so domači končni izid postavili dobre pol minute pred koncem.

Na preostalih štirih prizoriščih velja omeniti pet zadetkov Buffala v prvi tretjini proti New Jerseyju in končno zmago s 7:1. Vratar Jake Allen je z 38 obrambami zaklenil mrežo prvaka St. Louisa v dvoboju s Chicagom (4:0).


LIGA NHL

TEKME 2. DECEMBRA

ANAHEIM - LOS ANGELES
4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Grant 6., 60., Silfverberg 10., Rowney 27.; MacDermid 27., Prohorkin 32.

BUFFALO - NEW JERSEY 7:1

NY RANGERS - VEGAS 1:4

DETROIT - NY ISLANDERS 1:4

CHICAGO - ST. LOUIS 0:4

TEKME 3. DECEMBRA

BOSTON - CAROLINA
MONTREAL - NY ISLANDERS
FLORIDA - MINNESOTA
NEW JERSEY - VEGAS
PHILADELPHIA - TORONTO
COLUMBUS - ARIZONA
NASHVILLE - TAMPA BAY
WINNIPEG - DALLAS
VANCOUVER - OTTAWA
SAN JOSE - WASHINGTON

Vzhodna konferenca
Ekipa
ZPPKToč.
Boston Bruins27193543
Washington Capitals28194543
New York Islanders25185238
Philadelphia Flyers27157535
Carolina Hurricanes271610133
Pittsburgh Penguins27149432
Florida Panthers26138531
Buffalo Sabres281310531
Toronto Maple Leafs281311430
New York Rangers261310329
Montreal Canadiens271110628
Tampa Bay Lightning24129327
Columbus Blue Jackets261111426
Ottawa Senators271115123
New Jersey Devils26913422
Detroit Red Wings30720317
Zahodna konferenca
Ekipa
ZPPKToč.
St. Louis Blues29185642
Edmonton Oilers29179337
Colorado Avalanche26168234
Arizona Coyotes28159434
Winnipeg Jets271610133
Dallas Stars281510333
Vegas Golden Knights291411432
San Jose Sharks281512131
Vancouver Canucks281311430
Calgary Flames291312430
Nashville Predators261210428
Minnesota Wild271211428
Anaheim Ducks281212428
Chicago Blackhawks271012525
Los Angeles Kings281115224