Eden večjih dolžnikov pri Los Angelesu Tyler Toffoli je le našel strelsko formo: na zadnjih štirih tekmah je prispeval štiri gole in dve podaji ter še odločilni kazenski strel. Foto: Reuters

Philadelphia je v vihravi sezoni, v kateri je ostala brez generalnega menedžerja Ron Hextalla (pomočnika GM-a v šampionskih letih LAK-a) in trenerja, ob prelomu januarja in februarja našla zmagovito formo in nepričakovano sestavila osem zaporednih zmag. Vendar se je niz Flyersov končal ob obisku prebujenega Los Angelesa (2:3*), ki je na turneji po vzhodni obali ZDA dosegel tretjo zaporedno zmago. Kralji še vedno ostajajo na dnu Pacifika in Zahoda, a zdaj za območjem končnice v izredno zgoščenem spodnjem delu Zahodne konference zaostajajo samo še za pet točk.

Los Angeles je v Filadelfiji dvakrat povedel: prek novinca Austina Wagnerja in zdaj razigranega Adriana Kempeja (štirje goli in podaja med zmagovito serijo). Čeh Jakub Voraček je podaljšek izsilil vsega 18 sekund pred iztekom rednega dela tekme, ko je zadel za 2:2. V petminutnem dodatku igre 3 na 3 ni bilo zmagovalca, tako da so odločali kazenski streli. Šele v 6. seriji je odločil gol Tylerja Toffolija.

Kopitar na ledu ob obeh golih Letalcev

Kapetan LAK-a Anže Kopitar je kot drugi strelec zapravil svojo priložnost. Kazenski strel Hrušičana je ubranil Anthony Stolarz, ki je predtem v podaljšku tudi nevarno posredoval in s palico spotaknil Slovenca. Kopitar je sicer 54. tekmo sezone sklenil brez točke in ratingom -2, v 22:38 igre je sprožil en strel v okvir vrat, enega mimo, enkrat pa so ga blokirali, ob tem pa je dobil 12 od 25 sodniških metov. S tem je bilo konec Kopitarjevega točkovnega niza petih tekem, na katerih je prispeval tri gole in šest podaj.

Prvaki slavili, vodilni pa klonili v podaljšku

Ob kopici odločitev v podaljšku izstopa zmaga prvaka Washingtona nad Coloradom, junak uspeha s 4:3 je bil Jevgenij Kuznjecov, ki ga je v odločilni solo poslal kapetan Aleksander Ovečkin. Vodilna Tampa Bay je doživela tretji poraz na petih tekmah, pri čemer je doma ostala celo brez doseženega gola proti St. Louisu. Po 64 minutah hokeja brez golov je iz protinapada zadel Brayden Schenn.

Največ golov je padlo na soočenju Buffala in Caroline, skupno enajst, od tega v 3. tretjini kar šest. Junak dodatka je postal Finec Tevo Teravainen. Z zmago so Hurikani prehiteli Sablje in postali prvi lovci na končnico na Vzhodu, kjer za osmim Pittsburghom zaostajajo zgolj še za tri točke. Pingvini so pri Floridi doživeli tretji zaporedni poraz, ko je v zadnji minuti podaljška udaril Panter Mike Matheson.