Hokejisti Olimpije pričakovano niso imeli težav z Mariborom. Foto: BoBo

Mariborčani so v Ljubljano prišli le z dvema peterkama. V uvodnih minutah so izvedli nekaj protinapadov, saj so bili zmaji zelo nezbrani, a vedno je bil na pravem mestu Jeff Frazee. Mrežo gostov je načel Žiga Pešut v 6. minuti po podaji Aleš Mušiča. Po prvi tretjini je bilo le 2:0, nato pa so zmaji v nadaljevanju unovčili kakovostno premoč in v zadnji tretjini napolnili mrežo gostov. Dva gola je dosegel Miha Zajc. V vratih Mariborčanov je blestel Luka Zorman.

Tudi v Podmežakli so Jeseničani pričakovano premagali Crveno zvezdo. Dva zadetka je dosegel Eric Pance.

Na preostalih dveh tekmah je Playboy Slavija s 5:2 ugnala Triglav, Celje pa s 6:5 Bled.

ČETRTFINALE, prve tekme:
TRIGLAV - PLAYBOY SLAVIJA 0:1
2:5 (0:5, 1:0, 1:0)
100; Hočevar 30., Lampič 55.; Truden 3., 11., 18., Ilovar 8., M. Snoj 20.

ECE CELJE - MK BLED 1:0
6:5 (1:1, 4:1, 1:3)
150; Klavžar 17., Grahut 21., Rakanović 29., Ogrizek 40., 59., Leber 40.; Burazin 7., 48., Židan 24., Jakopič 44., Vodnjov 49.

SIJ ACRONI JESENICE - CRVENA ZVEZDA 1:0
5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
300; Jezovšek 4., Sodja 9., Pance 35., 60., Logar 50.; Bučkin 21.

OLIMPIJA - MARIBOR 1:0
8:1 (2:0, 2:1, 4:0) 1:0
80; Pešut 6., Gabor 12., Ulamec 26., Reyn 31., Uduč 42., Zajc 45., 59., Č. Snoj 46.; Kuzman 40.

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na dve zmagi.

Druge tekme bodo v četrtek, razen dvoboja med Jesenicami in Crveno zvezdo, ki bo že v sredo - prav tako na Jesenicah.