Miha Zajc je znižal na 3:1, imel pa je tudi priložnost za 4:4, a je zadel prečko. Foto: SŽ Olimpija

Asiago, ki je aprila osvojil Alpsko ligo z zmago na napeti peti tekmi finala proti Jeseničanom, se je veselil četrte zmage v Ligi IceHL. S tem je tudi prehitel Vorarlberg in je zdaj na predzadnjem mestu.

Aprila 2021 je Olimpija v finalu Alpske lige s 3:0 odpravila Asiago. Tokrat je v dvorani Hodegart ostala brez točke. Trener Mitja Šivic se bo zelo razveselil reprezentančnega premora, ki se bo začel po nedeljski tekmi v Beljaku. Tudi tokrat so manjkali Aleksandar Magovac, Tadej Čimžar in Marc-Olivier Vallerand.

Asiago že po petih minutah povedel z 2:0
Srečanje so zmaji začeli katastrofalno. Že v 84. sekundi so gostitelji povedli, ko je Randal Gazzola pred vrati našel Allana McShana, ki je ukanil Žana Usa. V 3. minuti je imela Olimpija šest igralcev na ledu, Jaka Šturm je sedel na kazensko klop. Gostitelji so s hitrimi podajami izigrali obrambo zmajev in Anthony Salinitri je v 5. minuti zadel z leve strani.

Zajc zaustavil silovit nalet gostiteljev
Chris Dodero je bil izključen v 14. minuti, ko se je boril za plošček ob ogradi, potem ko so mu domači branilci zbili čelado. Sodniki so ga poslali na kazensko klop, ob prednosti igralca več pa je Giovanni Vallati povišal na 3:0. Šele po četrt ure so se se Ljubljančani zbrali. V 16. minuti je po podaji Nika Simšiča z desne strani znižal Miha Zajc z diagonalnim strelom.

Kalan vlil upanje pred koncem druge tretjine
Tudi začetek druge tretjine je pripadel Asiagu. Jose Antonio Magnabosco je v protinapadu zaposlil Randala Gazzolo, ki je z močnim strelom zatresel mrežo. V nadaljevanju druge tretjine so bili Ljubljančani nevarnejši. V 39. minuti je Luka Kalan prišel do ploščka v napadalni tretjini, z leve strani je podal do Carla Neilla, ki je znižal na 4:2.

Beričič spretno zadel plošček v zraku
V zadnji tretjini so slovenski prvaki morali tvegati. V 43. minuti je Joona Erving streljal z modre črte, v zraku pa je Miha Beričič spretno podstavil palico in spremenil smer ploščka, ki je presenetil Gianluco Vallinija. Glavna sodnika sta si ogledala posnetek in se hitro vrnila na ledeno ploskev, zadetek je veljal. Rok Kapel je imel že v naslednji akciji lepo priložnost za izenačenje, a je bil Vallini na pravem mestu.

Zajc v prečko, Marchetti v polno
Asiago je stavil na hitre protinapade. Šest minut pred koncem je Michele Marchetti zadel vratnico, štiri minute pred koncem pa je bil natančnejši. Na levi strani se je ob ogradi otresel Dodera in zadrsal pred vrata, kjer je spretno matiral Usa za 5:3. Le pol minute pred tem je imel največjo priložnost za izenačenje Zajc, ki je stresel prečko po podaji Josepha Garreffe.

Us je minuto in 53 sekund pred koncem zapustil vrata. Ljubljančani so pritisnili s šestimi igralci, vendar jim ni uspelo zadeti. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 26:33.

V petek v Tivoli prihaja zadnjeuvrščeni Vorarlberg
Niz porazov bodo skušali zmaji prekiniti v petek ob 19.15, ko v Tivoli prihaja Vorarlberg. Ekipa iz Feldkircha je tokrat izgubila proti Pustertalu z 0:4.