Žiga Pance in soigralci so odnesli tri točke iz neugodnega gostovanja. Lani so proti Madžarom, ki so igrali v velikem finalu, izgubili vse štiri tekme. Foto: SŽ Olimpija

Trener Mitja Šivic ima kar nekaj težav na začetku sezone. Glavni adut Marc-Olivier Vallerand se je najprej zastrupil s hrano, nato si je poškodoval prepono, doživel še pretres možganov in se vrnil za začetek Lige prvakov. V Bolzanu je v uvodnem krogu v nedeljo igral le šest minut, nato pa je končal s poškodbo ramena. Počival bo od štiri do šest tednov in to je velik udarec za Olimpijo.

Roy preprečil vodstvo zmajev
Tekma v zelo naelektrenem vzdušju na polnih tribunah v Szekesfehervarju se je začela na prav poseben način. Navijač gostiteljev je simbolično vrgel začetni plošček in nato zasnubil svojo izbranko sredi ledene ploskve.

V prvi tretjini so bili zmaji precej nevarnejši. Nekdanji vratar Olimpije Olivier Roy se je dvakrat zares izkazal, ko so imeli gostitelji igralca manj. Najprej je odbil strel Roka Kapla, nato pa je Joseph Garreffa poskusil z močnim strelom iz bližine, a mu ga ni uspelo ukaniti. Ko sta bila izključena Gleason Fournier in Janos Hari, so Madžari štiri minute zelo trpeli, a so zdržali. Razmerje strelov po 20 minutah je bilo 2:8.

Magovac poskrbel za vodstvo Olimpije
V drugi tretjini je Fehervar prevzel pobudo. Anthony Morrone je imel precej dela, najbližje zadetku je bil slovenski reprezentant Anže Kuralt. V 38. minuti sta bila izključena Alexander Petan in Kristjan Čepon, sodnika sta preprečila, da bi izbruhnil pretep. 24 sekund pred koncem druge tretjine je Aleksandar Magovac zatresel mrežo in poskrbel za vodstvo zmajev po 40 minutah.

Garreffa unovčil odlično podajo Kalana
V 45. minuti je bil izključen Kristjan Čepon zaradi spotikanja. Fournier je z močnim strelom z leve strani zatresel mrežo, Morrone je bil pokrit in strela ni dobro videl. Olimpija se je hitro pobrala, v 52. minuti je Luka Kalan iz srednje tretjine imenitno podal do Josepha Garreffe, ki je krenil sam proti vratom in matiral Roya. To je bil prvi zadetek tujcev v letošnji sezoni, na štirih tekmah Lige prvakov in v nedeljo v Bolzanu niso zadeli.

Čimžar na pravem mestu v ključnem trenutku
Štiri minute pred koncem je Natan Vertes s klasičnim trikom izza vrat pridrsal pred gol in ob bližnji vratnici spretno spravil plošček v mrežo za 2:2. Odločitev je padla ob koncu 59. minute, ko je Miha Zajc ušel po levi strani in podal do Žige Panceta. Strel kapetana je Roy odbil, Čimžar pa je plošček potisnil v mrežo. V zadnjih 36 sekundah so Madžari pritisnili s šestimi igralci v polju, a jim ni uspelo izsiliti podaljška.

KAC na krilih zmage na Dunaju prihaja v Tivoli
Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 18:19. V nedeljo ob 17.30 bo na sporedu prva domača tekma v sezoni, v Tivoli prihaja KAC. Celovčani bodo zaradi prenove sejemske dvorane uvodnih osem tekem odigrali v gosteh. Tokrat so se veselili prve zmage v sezoni na Dunaju (0:4).