Trener Mitja Šivic ima kar nekaj težav, saj je veliko igralcev poškodovanih. Tokrat je imel na voljo le šest branilcev. Joona Erving, Miha Logar in Tine Klofutar so poškodovani, zbolel pa je še Aleksandar Magovac. Na voljo je imel le tri branilske pare. Izkušeni Mitja Robar se je tokrat zelo izkazal. Tudi vsi napadalci niso na voljo. Aleš Mušič bo manjkal še nekaj tednov, v Celovcu pa si je koleno poškodoval Luka Kalan.

Jezovšek zadel vratnico
Žan Jezovšek je v 3. minuti sicer premagal gostujočega vratarja, a si je ta lahko oddahnil, saj ga je rešila vratnica. V sedmi minuti so si gostje priigrali prvo priložnost, poskusil je Alex Dostie, z obrambo pa se je izkazal Žan Us. Innsbruck je bil v prvi tretjini konkretnejši, razmerje strelov na gol 6:9.

Morski psi zelo učinkoviti na začetku druge tretjine
Gostje so drugo tretjino začeli odlično, v 22. minuti je lepo akcijo s strelom zaključil Tim McGauley, plošček se je od noge Anžeta Ropreta odbil za hrbet Žana Usa. Ključen trenutek se je zgodil v 26. minuti. Thomas Mader in Antonin Boruta sta morala na kazensko klop. Ljubljančani so imeli minuto in 15 sekund dva igralca več, a niso bili dovolj zbrani. Plošček je krožil prepočasi. Guillaume Leclerc je naredil veliko napako, ko je pred vrati morskih psov naredil prekršek. Obe ekipi sta imeli nato štiri igralce na ledu in v 28. minuti so gostje povišali vodstvo, potem ko je kapetan Jan Lattner lepo prodiral in ukanil Žana Usa. Minuto zatem je ekipno akcijo Innsbrucka z golom kronal Alex Dostie za 0:3.

Simšič znižal ob "power playu"
Olimpija je potem zaigrala bolje, najprej je bil nevaren poskus Jake Šturma, nato je strel zmajev od daleč ustavila vratnica, v 35. minuti pa so zmaji zadeli v polno. Nik Simšič je streljal iz prve na dolgo vratnico in znižal ob prednosti igralca več. Po 40 minutah so zmaji zaostajali z 1:3.

Silovit pritisk zmajev v zadnji tretjini
Us je v 46. minuti ustavil protinapad gostov. Dve minuti pozneje je prodrl Aljoša Crnovič, podal je Tadeju Čimžarju, a ta ni bil dovolj natančen. Kristjan Čepon je v 49. minuti zatresel prečko. V 52. minuti je Žiga Pance z leve strani podal pred gol, kjer je bil Gregor Koblar, ta je s strelom v spodnji kot premagal Thomasa McColluma za 2:3. Kljub pritisku Olimpiji ni uspelo narediti preobrata, tudi zaradi napake zmajev v zadnji minuti: ko so skušali vratarja zamenjati z dodatnim igralcem, so imeli na ledu šest igralcev in dobili kazen, kar je Innsbruck izkoristil in obdržal tesno vodstvo.

Šivic: Lep večer v Tivoliju, zaslužili pa smo si več
"Začeli nismo slabo. V drugi tretjini smo imeli na začetku minuto in 15 sekund dva igralca več. Prekršek Leclerca res ni bil pameten. To se ne sme zgoditi. Po zaostanku z 0:3 smo prevladovali. Zaslužili smo si več. Vratar je bil najboljši posameznik Innsbrucka. Njihova ekipa je zares garala, v obrambi so imeli vseskozi tri igralce. Nismo imeli skoraj nobenega protinapada. Niso me presenetili," je poudaril Šivic, ki ni želel komentirati sojenja. Boštjan Groznik in Miha Bulovec sta nekajkrat razjezila gledalce.

"Lep večer v Tivoliju, manjkala je le zmaga. Fantje so pustili vse na ledu in tokrat se pač ni izšlo. Gledalci so to opazili in nagradili z aplavzom. Vabim jih na naslednje tekme."

V nedeljo gostovanje v Szekesfehervarju
Končno razmerje strelov na vrata je bilo 27:20. Zdaj hokejiste Olimpije čaka niz petih gostovanj, najprej v nedeljo v Szekesfehervarju. Madžari so tokrat na domačem ledu izgubili proti Gradcu z 2:6. Naslednja domača tekma bo šele 30. decembra proti KAC-u.

Treba bo dati "jajca na mizo"
"Na Madžarskem je vedno festival hokeja. Imajo majhno dvorano, ki je nabito polna. Zelo je glasno, zbere se 3500 gledalcev. Treba bo dati "jajca na mizo". V zadnjem obdobju bolje igramo v gosteh. Precej raje bi decembra igrali v domači dvorani, a so si Avstrijci praznični urnik prikrojili po svojem okusu. Naslednja dva tedna bomo veliko na avtobusu," je dodal Šivic.