Jean-Philippe Lamoureux, ki je v sezoni 2011/12 stal med vratnicama Olimpije, se je izkazal s 27 obrambami. Foto: SŽ Olimpija

To je bil že peti zaporedni poraz Ljubljančanov v Ligi IceHL. Od 2. decembra so dosegli le eno zmago, 1. januarja so odnesli tri točke iz Asiaga (4:5). Na zadnjih 14 tekmah so izgubili 13-krat in deseto mesto, ki vodi v dodatne kvalifikacije, je vse bolj oddaljeno.

Kapel spretno preusmeril smer ploščka
Gostiteljem je uspel odličen start. V 3. minuti je Dominik Grafenthin streljal z leve strani, Anthony Morrone je bil pokrit, pred njim pa je Benjamin Lanzinger preusmeril smer ploščka v mrežo. Zmaji so se hitro pobrali po uvodnem šoku. V 11. minuti je Nik Simšič streljal z razdalje, smer ploščka pa je v zraku preusmeril Rok Kapel in ga poslal v mrežo. V 14. minuti je moral najprej na kazensko klop Niklas Wetzl zaradi spotikanja, 16 sekund zatem pa je Derek Joslin poslal plošček na tribuno. Ljubljančani so imeli kar minuto in 44 sekund prednost dveh igralcev več. Močno so pritiskali, vendar je Jean-Philippe Lamoureux ostal nepremagan.

Rivett Mattinen dvakrat unovčil prednost igralca več
V 24. minuti je bil zaradi spotikanja izključen Tadej Čimžar. Gostitelji so hitro kombinirali v napadalni tretjini in unovčili prednost igralca več. Nicolas Rivett Mattinen je z desne strani z močnim strelom poslal plošček pod prečko. Po pol ure je moral na kazensko klop Jaka Šturm zaradi zadrževanja. Anthony Luciani je izza vrat sijajno našel Rivetta Mattinena, ki je bil znova natančen z desne strani. Uigrana akcija Beljaka, ki je ob "power playu" precej nevarnejši od Olimpije.

Vallerand vlil upanje ob koncu druge tretjine
Ljubljančani tudi v drugi tretjini niso izkoristili prednost igralca več. Ko se je kazen za Philippa Lindnerja iztekla, so izpeljali odličen protinapad. Aleksandar Magovac je ušel po levi strani in v idealnem trenutku podal pred vrata, Marc-Olivier Vallerand ploščka ni najbolje zadel, a je v loku vseeno poletel v mrežo.

Crnovič izenačil na začetku zadnje tretjine
Olimpija je pritisnila na začetku zadnje tretjine in zasluženo izenačila v 42. minuti. Aljoša Crnovič je z natančnim strelom z razdalje poslal plošček pod prečko, vratar Lamoureux ni uspel reagirati, saj je bila pred njim gneča. Minuto zatem je imel veliko priložnost za vodstvo Vallerand, a je domači vratar Lamoureux njegov strel ubranil. Sredi zadnje tretjine je bil izključen Žiga Mehle zaradi igranja z visoko palico, a so zmaji silovit pritisk Beljaka zdržali.

Collins dosegel odločilni zadetek po podaji Hughesa
Šest minut pred koncem je John Hughes lepo zaposlil Chrisa Collinsa, ki mu je med branilci Olimpije v drugem poskusu uspelo pospraviti plošček v mrežo. Mitja Šivic je moral tvegati, zato je minuto in 35 sekund pred koncem Morrone zapustil vrata. Rivett Mattinen je z natančnim strelom iz obrambne tretjine poslal plošček prek celotnega igrišča v prazno mrežo. Visoki branilec se je veselil hat-tricka. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 39:30.

Salzburg v torek gostuje v Tivoliju
Naslednjo tekmo bodo zeleno-beli igrali v torek v Tivoliju, ko bodo na preloženi tekmi 31. kroga gostili Salzburg. Na Celovški 25 navijači že vse od 2. decembra, ko je padel Pustertal, čakajo na zmago. Vrnil se bo napadalec Chris Dodero, ki tokrat ni imel pravice nastopa zaradi spotikanja z drsalko v petek v Szekesfehervarju.