Olivier Roy, ki je v sezoni 2015/16 branil za Olimpijo, je klonil le dvakrat. Foto: SŽ Olimpija

Ljubljančani so od 2. decembra dobili le eno tekmo v Ligi IceHL (1. januarja so premagali Asiago s 5:4), doživeli pa so kar enajst porazov. V finalu državnega prvenstva so zmaji dokazali, da so z naskokom najboljša ekipa v Sloveniji, Jeseničane so odpravili s 4:0 in 6:3.

Dodero izenačil pred koncem prve tretjine
Gostitelji so povedli že v 2. minuti. Aljoši Crnoviču ni uspelo izbiti ploščka iz obrambne tretjine, Timothy Campbell pa je z močnim strelom z razdalje zatresel mrežo. V 18. minuti je izenačil Chris Dodero, ki je spretno podstavil palico pred vrati po podaji Aleksandra Magovca z desne strani.

Vallerand je vse štiri zadetke dosegel na gostovanjih, v Tivoliju še ni zatresel mreže na tekmah Lige IceHL.

Vallerand poskrbel za vodstvo zmajev
V drugi tretjini so Madžari pritiskali, Olimpija pa je povedla. V 35. minuti je Marc-Olivier Vallerand iz bližine z drsalko potisnil plošček v mrežo, lepo ga je zaposlil Dodero. 33-letni Kanadčan, ki je dosegel izjemen zadetek na prvi tekmi finala državnega prvenstva proti Jeseničanom, je zadel četrtič v Ligi IceHL v letošnji sezoni.

Leclerc zadel proti nekdanjim soigralcem
Fehervar je po zaostanku hitro pritisnil in v 36 sekundah je zrežiral preobrat. Dve minuti in pol pred koncem druge tretjine je bil po podaji Anžeta Kuralta znova natančen Campbell. Zalet so Madžari hitro unovčili, Brett Findley je sprožil z modre črte, nekdanji zmaj Guillaume Leclerc pa je spremenil smer ploščka in ga poslal v mrežo. Glasne navijače sta s pretepom še malce podžgala Kuralt in Nejc Stojan.

Madžari precej boljši v zadnji tretjini
V 42. minuti je Istvan Terocs ušel po desni strani in podal pred vrata, kjer je Kristof Nemeth povišal na 4:2. V 53. minuti je Aleksandar Magovac v zadnjem trenutku s prekrškom preprečil nov zadetek gostiteljev. Csanad Erdely je imel na voljo kazenski strel. Morrone je zadrsal precej iz vrat, a ga je Erdely ukanil z močnim strelom pod prečko.

Dve minuti pred koncem je Dodero prejel še pet minut kazni in kazen igre zaradi spotikanja z drsalko od zadaj. Sodnika sta najprej pokazala dvominutno kazen, a sta spremenila odločitev pa pogledu posnetka. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 45:33.

"Pričakoval sem veliko energije od gostiteljev. V prvi tretjini nas je vratar obdržal v igri. V drugi tretjini smo povedli, a nismo uspeli ohraniti prednosti v zadnjih minutah. To je bilo odločilno. Fehervar je igral zelo dobro, zaslužili so si vse tri točke," je poudaril trener Mitja Šivic.

V nedeljo Ljubljančane čaka še gostovanje v Beljaku, v torek pa v Tivoli prihaja Salzburg.