Carl Neill je v letošnji sezoni zbral že 16 točk (štirje goli in 12 podaj), a naredil tudi preveč napak v obrambi. Foto: SŽ Olimpija

Zmaji so na zadnjih treh tekmah osvojili sedem točk in tako našli pot iz krize, ki so jo imeli novembra. V vratih sta bila Sebastian Dahm in Žan Us. Ljubljančani so prvič gostovali v prenovljeni dvorani v Celovcu, ki nosi ime po bogati mecenki Heidi Horten. Njeno premoženje so ocenili na tri milijarde evrov, umrla pa je 12. junija letos, ko je bila stara 81 let.

Thomas Hundertpfund že skoraj vso kariero igra za KAC, le v sezoni 2013/14 se je preizkusil na Švedskem. Foto: SŽ Olimpija

Neill zasluženo izenačil po boljši igri zmajev
Na začetku tekme so imeli zmaji preveč izključitev. Miha Zajc je moral na kazensko klop zaradi spotikanja, po petih minutah pa še Chris Dodero zaradi nepravilnega oviranja. Po minuti in pol "power playa" je Matthew Fraser matiral Usa za vodstvo KAC-a. V nadaljevanju prve tretjine so bolj pritiskali zeleno-beli. Priložnosti so si pripravili Žiga Pance, Žiga Mehle in Chris Dodero. Olimpija je izenačila v 17. minuti, ko je bil natančen branilec Carl Neill.

Dahm reševal Celovčane
V drugi tretjini so imeli zmaji več strelov na vrata (7:13), a mreži sta mirovali. Obe ekipi sta imeli po eno izključitev. Jaka Sodja, Nik Simšič, in kapetan Pance niso znali premagati Dahma, ki je v tem delu igre držal soigralce v igri.

Hochegger dosegel odločilni zadetek
V zadnji tretjini so imeli Ljubljančani hitro prednost igralca več, ko je moral Steven Strong na kazensko klop zaradi spotikanja. Niso bili učinkoviti in kazen je prišla v 46. minuti, ko je zadel Fabian Hochegger. Olimpiji ni uspelo izenačiti in Mitja Šivic je že dve minuti in štiri sekunde pred koncem tekme poskusil s šestimi igralci v polju, Usa pa je potegnil na klop. Sekundo pred zadnjim piskom sirene je izkušeni Thomas Hundertpfund zatresel prazno mrežo in s tem so tri točke ostale v Celovcu.

Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 32:24 v korist Olimpije.

V petek Linz v Tivoliju
Ljubljančani so ostali na desetem mestu, ki še vodi v dodatne kvalifikacije za četrtfinale. Naslednjo tekmo bodo igrali v petek, ko v dvorano Tivoli prihaja Linz.