Gregor Koblar, ki je v nedeljo odločil tekmo proti Salzburgu v Tivoliju, je tokrat dosegel tretji zadetek za Olimpijo. Foto: www.alesfevzer.com

Trener Mitja Šivic je bil jezen na Jesenicah, ko je Olimpija v torek zvečer prikazala najslabšo predstavo sezone in zasluženo izgubila z 0:3. To je bila tekma rednega dela državnega prvenstva, kjer Ljubljančani vse preostale tekme igrajo z najstniki.

V razširjenem avstrijskem prvenstvu zmaji igrajo precej bolje. Na gostovanjih blestijo, poln izkupiček so prinesli iz Bolzana (2:6) in Dunaja (0:1). Tudi tokrat so bili na zelo dobri poti, da bi odnesli vse tri točke, na koncu pa jim je ostala le ena.

Vratarja Jared Coreau in Žan Us sta več kot pol ure uspela mreži ohraniti nedotaknjeni.

Simšič ekspresno izenačil
V 37. minuti je Will Pelletier zatresel mrežo Olimpije po podaji Blaža Gregorca. Po samostojnem prodoru je prišel sam pred Usa in ga matiral z bekhendom. Le 65 sekund zatem je izenačil Nik Simšič z desne strani, podal je Aleksandar Magovac.

Koblar poskrbel za edino vodstvo zmajev
Linz je znova povedel na začetku zadnje tretjine, ko je bil natančen Emilio Romig, iz bližine je potisnil plošček med nogama Usa v mrežo. Zmaji so odgovorili z dvema zadetkoma v minuti in 49 sekundah. Izenačil je kapetan Žiga Pance z natančnim strelom pod prečko, nato pa je Gregor Koblar po podaji Mihe Zajca v 48. minuti poskrbel za prvo vodstvo Olimpije.

33-letni Brian Lebler je prava ikona v Linzu. V sezoni 2011/12 je osvojil naslov prvaka v Ligi Ebel s Črnimi krili. Le eno sezono je vmes igral za Ingolstadt, a se je takoj vrnil v Linz. Foto: www.alesfevzer.com

Rotter kaznoval napako pri menjavi
V 53. minuti je moral na kazensko klop Blaž Tomaževič, saj so gostje naredili napako pri menjavi, na ledu je bilo šest igralcev. Izkušeni Rafael Rotter je že po 24 sekundah "power playa" izenačil na 3:3. Sam je pridrsal pred Usa in ga ukanil z bekhendom.

Lebler odločil že po osmih sekundah podaljška
Odločitev je padla že po osmih sekundah podaljška. V igri treh proti trem se je najbolje znašel udarni napadalec Črnih kril Brian Lebler, ki je matiral Usa z diagonalnim strelom z desne strani.

Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 32:28. Linz je še vedno na zadnjem mestu, v tej sezoni še na nobeni tekmi ni zmagal po rednem delu.

V nedeljo ob 18.00 v Tivoli prihajajo Orli iz Znojma, ki so tokrat na domačem ledu izgubili proti Beljaku z 2:5.