Luka Horak je zbral 36 obramb, a mu ni uspelo preprečiti poraza. V drugi tretjini se je tudi razjezil, saj so branilci delali velike napake.

Ljubljančani so bili zelo oslabljeni. Zaradi bolezni glavnega trenerja Anttija Karhule je ekipo znova vodil pomočnik trenerja Jarmo Sainio. Zaradi poškodb so manjkali Aljoša Crnović, Rok Kapel, Luka Kolin, Žiga Pavlin in Miha Zajc, zaradi bolezni pa Charlie Dodero.

Zmaji po hitrem zaostanku do preobrata v uvodni tretjini
Začetek na Južnem Tirolskem ni bil najboljši, saj so gostje zaostajali po treh minutah. Natančen je bil Mats Frycklund. Vratar Lukaš Horak je bil nato zanesljiv, na drugi strani pa so zeleno-beli prišli do izenačenja ob prvi številčni prednosti. Ville Leskinen, ki je v zadnjih tednih v odlični formi, je matiral Andreasa Bernarda. Ko so imeli Ljubljančani v 11. minuti igralca manj, so se uspešno ubranili, v 13. minuti pa tudi nekoliko srečno povedli, ko se je plošček po strelu Žige Mehleta pred vrati odbil od branilca Wyatta Egeja in presenetil vratarja Andreasa Bernarda.

Zachary Sill je povišal na 5:2 v 33. minuti.

Pustertal v sedmih minutah napolnil mrežo Olimpije
Na prejšnjih tekmah so zmaji večkrat temelje za uspeh postavljali v drugi tretjini, ko so na hitro dosegali zadetke. Tokrat so tekmo izgubili v tem delu. Scenarij je bil podoben, le da so tokrat zeleno-beli pobirali ploščke iz mreže. Gostitelji so v le sedmih minutah štirikrat ugnali vratarja Horaka, dvakrat po samostojnem prodoru, ter povedli s 5:2. Napake v obrambni tretjini so se kar vrstile.

Najprej je Christian Kasastul potisnil plošček v prazno mrežo z desne strani lepi kombinaciji gostiteljev in podaji Danteja Hannouna. Tri minute zatem je Hannoun s polovice igrišča prodrl v napadalno tretjino, mojstrsko preigral Jana Čosića in zatresel mrežo. Najlepša akcija na tekmi je navdušila več kot 2000 navijačev. Nalet Pustertala sta nato kronala še Wyatt Ege in Zachary Sill. Za kanček upanja je nato še poskrbel Mehle z znižanjem na 5:3 v 35. minuti.

Akeson zatresel prazno mrežo za potrditev zmage
A preobrata nato ni bilo. Tudi zaradi neučinkovite igre v "power-playu" v zadnji tretjini, ko so imeli gostje trikrat igralca več, zadeli pa niso. Tako je Pustertal ubranil prednost, zmago pa dokončno potrdil dve minuti pred koncem, ko so tekmeci že umaknili Horaka iz vrat. Prazno mrežo je s polovice igrišča zatresel Jason Akeson. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 42:26.

Beljak in Bolzano ta konec tedna v Tivoliju
Kljub porazu so Ljubljančani ostali na devetem mestu, saj je Vorarlberg izgubil z zadnjim Gradcem z 1:3. V petek v dvorano Tivoli prihaja Beljak, nato pa v nedeljo še Bolzano. Obeta se še napet boj za mesta v dodatnih kvalifikacijah za končnico, saj je Dunaj tokrat osvojil tri točke in znižal zaostanek. Do konca rednega dela je še 13 krogov.