Steven Owre (številka 96) je kar trikrat zatresel mrežo zmajev. Foto: SŽ Olimpija

Varovanci Dylana Stanleyja, ki so bili lani prikovani na zadnje mesto Lige IceHL, so naredili velik korak naprej. Že konec septembra so zadali Olimpiji najvišji poraz v letošnji sezoni, v Tivoliju je bilo kar 1:7.

Rahm debitiral med vratnicama zmajev
Trener zmajev Antti Karhula se je tokrat odločil, da bo v vratih prvič stal 37-letni Šved Robin Rahm, ki je prejšnji teden prišel v Ljubljano. Prvi vratar Olimpije Lukaš Horak je poškodovan in bo manjkal še nekaj tednov, zato se je vodstvo kluba moralo odločiti za dodatnega čuvaja mreže. Mladi Luka Kolin se je izkazal v petek v Innsbrucku, tokrat pa je počival.

Owre in Pastujov zadela v razmiku 12 sekund
V uvodnih minutah je bila igra enakovredna. V 14. minuti je Steven Owre z izjemnim strelom poslal plošček pod prečko. Ljubljančani se še niso pobrali, ko je 12 sekund zatem Michael Pastujov povišal na 2:0. Vodstva gostitelji niso zapravili niti ob koncu prve tretjine, ko so imeli gostje dvakrat igralca več na ledu, a je številčna prednost ostala neizkoriščena.

Tudi Maver zatresel mrežo
Tudi v drugi tretjini Olimpiji ni šlo prav nič po načrtih. V 24. minuti je po desni strani prodrl Julian Metzler, Rahmu je uspelo plošček odbiti. Prišlo je do trčenja pred vrati, slovenski reprezentant Luka Maver pa je plošček le še potisnil v prazno mrežo. Sodniki so opazili, da je branilec Aljoša Crnovič potisnil Metzlerja v Rahma, zato je bil zadetek priznan.

V 28. minuti je moral na kazensko klop Charlie Dodero. Le 26 sekund je potreboval razigrani Owre za 4:0. Obramba Olimpije je bila nezbrana, Owre je zlahka prodrl po sredini ledene ploskve in z močnim strelom poslal plošček med nogama Rahma v mrežo.

Dva zadetka Panceta nista pomagala
V zadnjih minutah je zmajem le uspelo ukaniti vratarja Davida Madlenerja. Najprej je v 54. minuti ob prednosti igralca več Žigi Pancetu v gneči pred vrati uspelo potisniti plošček v mrežo po strelu Villeja Leskinena. Le 35 sekund pozneje je Owre zabil hat-trick in povišal na 5:1.

Ko je na kazenski klopi sedel Maris Bičevskis, je Pance prestregel plošček in krenil sam proti vratom. Rutinirano je matiral Madlenerja za 5:2. Vorarlberg je prejel zadetek ob prednosti igralca več, a je takoj zatem povišal na 6:2. Guus van Nes je postavil končni izid. Razmerje v strelih na vrata je bilo 27:20.