Kristjan Čepon je dosegel vodilni zadetek za Olimpijo v dvorani Merkur. Foto: SŽ Olimpija

Trener zmajev Mitja Šivic je bil po zmagi nad vodilnim Bolzanom s 5:2 v nedeljo v Tivoliju zelo zadovoljen, da je lahko v miru opravil nekaj treningov, saj je Olimpija končala tekmovanje v Ligi prvakov.

Gradec je doma še brez zmage. Nekaj nosilcev igre je poškodovanih. V vratih je bil Nicolas Wieser, prvi čuvaj mreže Christian Engstrand je poškodovan.

Čepon presenetil slabo postavljenega Wieserja
V prvi tretjini so imeli zmaji precej več strelov na vrata (5:13), a sta mreži ostali nedotaknjeni.
V 23. minuti je bil izključen Daniel Woger zaradi udarca s palico. Olimpija je pritisnila z igralcem več. Ko je kazen potekla, je Kristjan Čepon z desne strani z natančnim strelom tik ob vratnici poslal plošček v mrežo. Wieser je bil zelo slabo postavljen.

Garreffa povišal na 0:2
Gostitelji so bili šokirani, zmaji pa so imeli vse več prostora. Po pol ure igre je Jaka Sodja z močnim strelom zadel vratnico, odbiti plošček pa je v prazno mrežo potisnil Joseph Garreffa. Miha Zajc je imel lepo priložnost celo za 0:3, vendar je dobro posredoval Wieser. Gradec je bil nemočen vse do 37. minute, ko je moral Kristjan Čepon za štiri minute na kazensko klop zaradi igranja z visoko palico. Us je imel precej dela, a se je izkazal.

Krainz izsilil podaljšek
Vse do 53. minute je kazalo na zanesljivo zmago Olimpije. Mark Čepon je slabo izbil plošček iz obrambne tretjine, Erik Kirchschläger je močno streljal, Michael Schiechl pa je podstavil palico pred vrati in matiral Žana Usa.

Gradec je vse stavil na napad (streli na vrata v zadnji tretjini 20:8). James Livingston je v 54. minuti stresel prečko. V 56. minuti je veliko neumnost naredil Žiga Pance. Kapetan je bil izključen zaradi spotikanja. Gostitelji so pritisnili z igralcem več. Olimpija je opravila menjavo ob najbolj napačnem trenutku, Michael Boivin je podal do Clemensa Krainza, ki je z desne strani izenačil na 2:2.

Mojstrovina Kapla pri kazenskih strelih
V podaljšku so bili zmaji precej nevarnejši. Vseskozi so bili v napadalni tretjini, v igri treh proti trem je prišlo do izraza, da je Olimpija drsalno precej boljša ekipa. V zadnji minuti podaljška je Pance krenil sam proti vratom, a se je izkazal Wieser. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 38:32.

Na vrsti so bili kazenski streli. Garreffa in Jaka Šturm nista bila natančna, Rok Kapel pa je v tretji seriji nakazal strel z bekhendom, nato pa mojstrsko preigral vratarja in potisnil plošček v prazno mrežo. Gradcu ni uspelo zadeti. Zintis Zusevics, Boivin (prečka) in Kreinz niso uspeli ukaniti Usa in Olimpija je zasluženo osvojila drugo točko.

Pustertal po domačem polomu prihaja v Tivoli
Naslednjo tekmo bodo Ljubljančani igrali v nedeljo ob 17.30, ko bodo v dvorani Tivoli gostili Pustertal. Volkovi iz Brunica so sredi tedna zamenjali trenerja. Philippe Horsky je debitiral proti Dunaju in doživel pravi polom (1:9).