Manj na eni tekmi kot proti Columbusu je Kopitar v Ligi NHL odigral nazadnje 18. februarja 2016, ko se je poškodoval na tekmi s St. Louisom. V tej sezoni je sicer 29. novembra proti San Joseju igral "le" 16:49, v povprečju pa letos preigra 20:53, v karieri pa drži povprečje 21:02. Foto: AP

Kralji so povedli že po 86 sekundah igre, ko je udarni začetek 1. napada kronal Alex Iafallo, ki je za deveti gol sezone v mrežo pospravil odbitek. Začetnik akcije je bil Anže Kopitar, ki si je tako prislužil 23. podajo in 37. točko na 43. tekmi sezone 2019/20.

Ob uravnilovki vseeno z največ izmenami
A po spodbudni uvodni tretjini so Kingsi popustili, Blue Jacketsi pa prevzeli pobudo. Nathan Gerbe je izenačil, Scott Harrington pa je s prvim golom sezone popeljal goste v vodstvo. Ob obeh zadetkih je bil pri vratih Kopitar, ki je nato odigral najmanj v celotni sezoni (16:34) in v kar nekaj zadnjih sezonah. Vendar ni šlo niti za poškodbo niti za trenersko kazen, saj je Todd McLellan skoraj popolnoma enakomerno porazdelil minutažo. Kapetan je imel med napadalci drugo najvišjo minutažo in skupaj z Adrianom Kempejem opravil največ 22 izmen.

Elvis junak zdesetkanih gostov
Pri gostih je manjkalo kar 8 igralcev, a vseeno so bili učinkovitejši. Kevin Stenlund je v 45. minuti poskrbel že za 3:1 in olajšal delo razpoloženemu latvijskemu vratarju Elvisu Merzlikinsu. Prek Trevorja Lewisa so v 52. minuti Kalifornijci znižali na 2:3, a piko na i zmagi Columbusa je postavil Gustav Nyquist z zadetkom v prazna vrata. Razmerje strelov je bilo 37:24 za LAK.

Los Angeles je znova na dnu Pacifiške skupine in Zahodne konference ter za območjem končnice na polovici rednega dela zaostaja kar za 12 točk, kar samo potrjuje, da je letošnja sezona Kingsov tekmovalno že zapravljena.