13 golov in 36 podaj je na letošnjih 50 tekmah zbral Anže Kopitar, skupaj pa 999 točk na 1123 rednih tekmah sezone Lige NHL. Do konca letošnje sezone AK11 in Kralji igrajo še šest tekem. Foto: AP

Če bo Anže Kopitar v 15. sezoni igranja v najmočnejši hokejski ligi na svetu že ostal brez boja za Stanleyjev pokal, bo očitno uresničil vsaj osebni cilj ‒ da še do konca pandemično preoblikovane sezone 2021 doseže in preseže mejo tisoč točk v rednih delih sezon v Ligi NHL. Po 13. golu in 36. podaji sezone je pri skupno 999 točkah, do konca letošnje sezone pa čaka Kopitarja še šest tekem.

V noči na četrtek bodo Kopitarjevi Kralji znova prekrižali palice s Kojoti. Bo takrat postavni Hrušičan prišel še do tisoče točke? Foto: AP

Z 49 točkami na 50 tekmah je 33-letni Slovenec 22. najučinkovitejši hokejist sezone 2021 in z naskokom najučinkovitejši Kralj, ki pa bodo tretjič zapored ostali brez končnice.

Kojoti dvakrat povedli
Po grenkem razočaranju in zadnjem porazu pri Anaheimu, ko so pri Los Angelesu priznali, da je končnica letos nedosegljiva, so se Kralji pobrali in zagrenili življenje tekmecem iz Arizone. V Glendalu so sicer Kojoti dvakrat povedli: uvodni gol Christiana Dvoraka v 18. minuti je že po 35 sekundah izničil Trevor Moore.

Izenačil in podal za zmagoviti gol
Zatem je Arizona povedla že v 53. sekundi 2. tretjine, ko je bil ob igralcu več natančen prvi strelec domačih Jakob Chychrun. A na sredini tekme je vajeti igre prevzel kapetan Los Angelesa. V 28. minuti je v protinapad krenil za nocoj novi partner v udarnem napadu Kingsov Adrian Kempe, ki je podal na desno stran, kjer je Anže Kopitar z bekhendom in 13. golom sezone matiral Darcyja Kuemperja za 2:2.

V 34. minuti so gostje imeli številčno premoč, Kopitar je na desni strani ob ograji podal nazaj do prvega branilca Drewa Doughtyja, ki je streljal z modre črte, pred golom pa je za zadetek poskrbel Alex Iafallo. Do konca ni bilo več zadetkov, Kraljev ni iztirila niti poškodba vratarja Jonathana Quicka in Kalifornijci so v puščavi slavili 20. zmago sezone, pri kateri je prišel 33-letni Slovenec na prag velikega kariernega mejnika.

Čez dva dni znova pri Arizoni
Za nameček je LAK prizadejal Arizoni najbrž usoden poraz, saj puščavski psi po novem za četrtouvrščenim St. Louisom (s 3:1 premagal Anaheim) zaostajajo za 5 točk. V sredo v noči na četrtek se bosta kluba iz skupine Zahod znova pomerila v Glendalu, kjer bodo oči znova uprte v Kopitarja in njegov lov za vpis v hokejsko zgodovino.

Iafallo: V čast mi je igrati z njim
"Neverjetno. Samo, da si z njim na ledu, ko je samo še točko oddaljen od mejnika, je precej neverjetno. V čast mi je, da lahko igram z njim. Dober vodja na ledu in zunaj njega ter dober prijatelj,"
je strelec zmagovitega gola Iafallo komentiral z vidika Kraljev glavni vidik zaporednih tekem z Arizono.