David Pastrnak je takole v podaljšku odločil o zmagovalcu. Foto: Reuters
David Pastrnak je takole v podaljšku odločil o zmagovalcu. Foto: Reuters

Izid se je prvič spremenil v deveti minuti srečanja, ko je v polno zadel Bostonov napadalec Patrice Bergeron. 34-letni veteran je sprejel podajo Brada Marchanda z leve strani, mojstrsko preigral domačega vratarja Mika Smitha in plošček potisnil v mrežo.

V drugi tretjini sta mreži obmirovali, na začetku tretje pa je gostiteljem vendarle uspelo izid izenačiti. Izkoristili so "power play" – zaradi spotikanja se je na kazenski klopi dve minuti hladil Karson Kuhlman. Ethan Bear je z modre črte sprožil iz zapestja, Sam Gagner pa je pred vrati plošček preusmeril za hrbet nemočnega Tuukke Raska. 1:1.

Do konca rednega dela se izid ni več spremenil, zato sta ekipi odigrali podaljšek, v katerem je o zmagovalcu že po 74 sekundah odločil Bostonov napadalec David Pastrnak. Ta je sprejel podajo Davida Krejčija, oddrvel v protinapad in z bekhendom plošček poslal med Smithovima nogama za 38. zmago v rednem delu v letošnji sezoni. To je bil za 23-letnega Čeha že 43. gol letos.

Nizek rezultat, ko igrajo odlično
"Ko igramo odlično, po navadi na tekmah pade malo zadetkov. Edmontonu lahko za današnjo predstavo le čestitam. Dobro igrajo, lepo je videti, da fantje pridejo na led in svoje delo opravijo z odliko," je povedal trener Bostona Bruce Cassidy. Vratar Rask je še dodal: "Vsakič, ko si blizu končnice, postajajo tekme vse bolj tesne. Na to se je treba privaditi. Vseeno nam takšne tekme zaradi vseh izkušenj, ki jih imamo – tudi z igranjem v končnici – ne predstavljajo velikih težav."

Kingse zapustil junak ob naslovu leta 2014
Hokejisti Dallasa so se z zmago nad Arizono na vrhu Centralne divizije izenačili s St. Louisom. Obe ekipi sta odigrali 60 tekem, na katerih sta zbrali po 76 točk. Colorado jih ima s tekmo manj 75. Foto: AP
Hokejisti Dallasa so se z zmago nad Arizono na vrhu Centralne divizije izenačili s St. Louisom. Obe ekipi sta odigrali 60 tekem, na katerih sta zbrali po 76 točk. Colorado jih ima s tekmo manj 75. Foto: AP

Liga NHL, tekme 19. februarja

CHICAGO - NY RANGERS 3:6

DALLAS - ARIZONA 3:2

EDMONTON - BOSTON * 1:2

COLORADO - NY ISLANDERS 3:1

ANAHEIM - FLORIDA 1:4

VANCOUVER - MINNESOTA ** 3:4

* - v podaljšku
** - po kazenskih strelih

Tekme 20. februarja:
TORONTO - PITTSBURGH

NEW JERSEY - SAN JOSE

WASHINGTON - MONTREAL

COLUMBUS - PHILADELPHIA

OTTAWA - WINNIPEG

ST. LOUIS - ARIZONA

VEGAS - TAMPA BAY

LOS ANGELES - FLORIDA

Vzhodna konferenca
Ekipa
ZPPKToč.
Boston Bruins6138111288
Tampa Bay Lightning604015585
Pittsburgh Penguins583715680
Washington Capitals593717579
Philadelphia Flyers603320773
New York Islanders583319672
Carolina Hurricanes593421472
Columbus Blue Jackets6130191272
Toronto Maple Leafs613122870
Florida Panthers593122668
New York Rangers593124466
Buffalo Sabres602725862
Montreal Canadiens622727862
New Jersey Devils5922271054
Ottawa Senators6021281153
Detroit Red Wings621543434
Zahodna konferenca
Ekipa
ZPPKToč.
St. Louis Blues6033171076
Dallas Stars603519676
Colorado Avalanche583318773
Edmonton Oilers603221771
Vegas Golden Knights613122870
Vancouver Canucks593222569
Calgary Flames613124668
Arizona Coyotes633025868
Winnipeg Jets613125567
Nashville Predators592923765
Minnesota Wild582724761
Chicago Blackhawks602626860
San Jose Sharks592629456
Anaheim Ducks592428755
Los Angeles Kings602134547