David Pastrnak je takole v podaljšku odločil o zmagovalcu. Foto: Reuters

Izid se je prvič spremenil v deveti minuti srečanja, ko je v polno zadel Bostonov napadalec Patrice Bergeron. 34-letni veteran je sprejel podajo Brada Marchanda z leve strani, mojstrsko preigral domačega vratarja Mika Smitha in plošček potisnil v mrežo.

V drugi tretjini sta mreži obmirovali, na začetku tretje pa je gostiteljem vendarle uspelo izid izenačiti. Izkoristili so "power play" – zaradi spotikanja se je na kazenski klopi dve minuti hladil Karson Kuhlman. Ethan Bear je z modre črte sprožil iz zapestja, Sam Gagner pa je pred vrati plošček preusmeril za hrbet nemočnega Tuukke Raska. 1:1.

Do konca rednega dela se izid ni več spremenil, zato sta ekipi odigrali podaljšek, v katerem je o zmagovalcu že po 74 sekundah odločil Bostonov napadalec David Pastrnak. Ta je sprejel podajo Davida Krejčija, oddrvel v protinapad in z bekhendom plošček poslal med Smithovima nogama za 38. zmago v rednem delu v letošnji sezoni. To je bil za 23-letnega Čeha že 43. gol letos.

Nizek rezultat, ko igrajo odlično
"Ko igramo odlično, po navadi na tekmah pade malo zadetkov. Edmontonu lahko za današnjo predstavo le čestitam. Dobro igrajo, lepo je videti, da fantje pridejo na led in svoje delo opravijo z odliko," je povedal trener Bostona Bruce Cassidy. Vratar Rask je še dodal: "Vsakič, ko si blizu končnice, postajajo tekme vse bolj tesne. Na to se je treba privaditi. Vseeno nam takšne tekme zaradi vseh izkušenj, ki jih imamo – tudi z igranjem v končnici – ne predstavljajo velikih težav."