Hokejisti Bostona so dosegli še deveto zmago na zadnjih desetih tekmah v Ligi NHL. Premoč so na omenjenih obračunih morali priznati le Red Wingsom v Detroitu, kjer je bilo 3:1. Foto: Reuters

Hokejski navdušenci so v Madison Square Gardnu spremljali precej izenačeno prvo tretjino, ki jo je šele v zadnji minuti v korist Bostona odločil Charlie McAvoy. Newyorčan, ki je v otroštvu stiskal pesti prav za Rangerse, je s pomočjo srečnega odboja pretental vratarja Aleksandra Georgijeva in zadel za 1:0.

Bilo je res kul. Odraščati v New Yorku, biti navijač Rangersov, potem pa priti na gostovanje v Madison Square Garden ... To je res nekaj posebnega.

Charlie McAvoy, branilec Bostona

To je bil njegov prvi zadetek na petem gostovanju v slovitem MSG-ju. "Bilo je res kul. Odraščati v New Yorku, biti navijač Rangersov, potem pa priti na gostovanje v Madison Square Garden ... To je res nekaj posebnega. Zabavno je prihajati sem in igrati hokej. Na zadnjih tukajšnjih tekmah smo poželi kar lep uspeh," se je po obračunu smejalo McAvoyu.

Razplet druge tretjine je bil podoben. Obe ekipi sta večji del drugega dela neuspešno oblegali vrata nasprotnika, mreža pa se je zatresla šele v končnici, tudi tokrat newyorška. V igri z igralcem manj, potem ko se je zaradi naleta na kazenski klopi dve minuti hladil Brad Marchand, je iz protinapada na Georgijevo lovilko spretno zadel Charlie Coyle.

Bostonov vratar je v MSG-ju ubranil 25 od 26 strelov gostiteljev. Foto: Reuters

Sredi zadnje tretjine je domači napadalec Mika Zibanejad izkoristil power play in zaostanek prepolovil. 26-letni Šved je gostujočega vratarja Jaroslava Halaka premagal z natančno odmerjenim projektilom z modre črte. Do konca tekme so Rangersi vneto iskali izenačujoči zadetek, s katerim bi izsilili podaljšek, a brez uspeha. Še več, njihovo usodo je 12 sekund pred koncem s strelom v prazno mrežo zapečatil Patrice Bergeron.

Liga NHL, tekme 16. februarja

Josh Archibald (levo) je v podaljšku odločil tekmo v Raleighu. Prvi mu je za zmagoviti zadetek čestital Ryan Nugent-Hopkins. Foto: Reuters

PITTSBURGH - DETROIT 5:1
NY RANGERS - BOSTON 1:3
CAROLINA - EDMONTON * 3:4
VANCOUVER - ANAHEIM 1:5
ST. LOUIS - NASHVILLE 1:2
OTTAWA - DALLAS * 4:3
NEW JERSEY - COLUMBUS ** 4:3
BUFFALO - TORONTO 5:2