Takole je Jevgenij Kuznecov odločil zmagovalca v Capital One Areni. Foto: Reuters

Mož odločitve je bil Jevgenij Kuznecov, ki je v igri z igralcem več mrežo zatresel 57 sekund do konca. 26-letnik iz Čeljabinska je s ploščkom lepo vdrsal v napadalno tretjino in z diagonalnim strelom iz zapestja na lovilko vratarja Mika Smitha zadel pod prečko.

Hokejisti Calgaryja so se dobro upirali gostiteljem. Foto: Reuters

Washington se sicer nikakor ni mogel otresti nasprotnika. Gostitelji so povedli že v 3. minuti prek Nica Dowda, a je izid 15 minut pozneje izenačil Mikael Backlund. Vseeno so Capitalsi na odmor odšli s prednostjo, Dmitrij Jaškin je prehitel sireno in iz bližine nekako le zbezal plošček v mrežo.

V drugi tretjini so gledalci videli dva zadetka. Najprej je že po 54 sekundah igre Tom Wilson povišal vodstvo na +2, kmalu zatem je Garnet Hathaway preusmeril strel z modre črte T. J.-ja Brodeija (na fotografiji).

Po 12 minutah zadnje tretjine je izid na 3:3 izenačil Elias Lindholm, ki je, tako kot Hathaway pred njim, preusmeril plošček po strelu Johnnyja Gaudreauja. Ko je že kazalo, da se bo tekma prevesila v podaljšek, pa je zmagovalca odločil Kuznecov.

Prvi zvezdnik Washingtona Alex Ovečkin je tekmo izpustil, saj je bil suspendiran zaradi odsotnosti s tekme zvezd. Predtem je za Washington igral na 214 zaporednih tekmah.

Detroit je z golom Dannyja DeKeyserja slavil v podaljšku proti Torontu. Foto: Reuters

** - kazenski streli

Tampa Bay je po kazenskih strelih v gosteh premagala New York Islanderse. Blestel je gostujoči vratar Andrej Vasiljevskij, ki je ubranil vse tri poskuse gostiteljev. Ekipa s Floride je letos z naskokom najboljše moštvo lige. Foto: Reuters