Aleksander Radulov je bil Dallasov junak na prvi tekmi serije konferenčnega polfinala proti Coloradu. Foto: Reuters

Polovica zadetkov je padla že v prvi tretjini, prvič se je izid spremenil po točno štirih minutah igre, ko je Dallas v vodstvo popeljal Tyler Seguin. Jamie Benn je podal izza gola, 28-letni Kanadčan je iz bližine premagal vratarja Philippa Grubauerja.

Pet minut pozneje je izid izenačil Nathan MacKinnon, ki je po lepi akciji Mikka Rantanena in Gabriela Landeskoga oddrsal proti sredini in s strelom iz zapestja na lovilko ukanil Dallasovega čuvaja mreže Antona Hudobina. A izenačenje ni trajalo dolgo, v 10. minuti so "zvezde" vnovič povedle, med strelce pa se je vpisal Blake Comeau.

34-letni veteran je zadel z modre črte, do konca tretjine se je mreža Colorada zatresla še enkrat: v 17. minuti se je s še drugo podajo na tekmi sijajno izkazal Benn, ki je pred vrati z leve strani našel povsem samega Aleksandra Radulova, ta pa je lepo preigral Grubauerja in zadel s bekhendom za 3:1.

Colorado svoje strelske forme iz prejšnje serije z Arizono, proti kateri je na petih tekmah dosegel 22 zadetkov (4,4 gola na tekmo), ni ponovil. Je pa v drugi tretjini vendarle še dvakrat zatresel mrežo nasprotnika. Landeskog je v 25. minuti iz bližine strpal plošček v mrežo, a je prednost dveh zadetkov slabih pet minut pozneje znova vzpostavil Radulov, ki je zadel po odbitem strelu Seguina.

Do konca obračuna sta padla še dva zadetka. MacKinnon, ki je še na deveti tekmi zapored v končnici dosegel vsaj točko (če mu uspe točko doseči tudi na naslednji tekmi, bo izenačil rekord Anžeta Kopitarja iz leta 2014, ko je vsaj točko dosegel na desetih zaporednih obračunih končnice), je minuto in pol pred koncem druge tretjine še drugič ugnal Hudobina, končni izid pa je v zadnji tretjini, natančneje v 49. minuti, postavil Roope Hintz, ki je s strelom iz zapestja premagal vratarja Pavla Francouza in Dallasu prinesel zmago s 5:3.

Zdi se, da so bili precej bolj tekmovalni od nas. Mi preprosto nismo imeli svojega večera. To bo še dolga in težka serija, premagati nas morajo še trikrat, če želijo napredovati v finale Zahoda. Za drugo tekmo bomo pripravljeni.

Nathan MacKinnon, napadalec Colorada

"Zdi se, da so bili precej bolj tekmovalni od nas. Mi preprosto nismo imeli svojega večera. To bo še dolga in težka serija, premagati nas morajo še trikrat, če želijo napredovati v finale Zahoda. Za drugo tekmo bomo pripravljeni," je po tekmi povedal najboljši posameznik Colorada, MacKinnon.

Naslednja tekma serije bo v noči na torek. Dallas in Colorado drugič v zgodovini na medsebojnih obračunih merita moči v končnici. Prvič sta se pomerila v končnici leta 2006, ko so bili s 4:1 boljši hokejisti Colorada.

Vratar Colorada Philipp Grubauer ni imel svojega večera. Zbral je sedem obramb od desetih strelov, v drugi tretjini pa se je tudi poškodoval, ko je z drsalko brcnil plošček in takole obležal na ledu. V 'mehurčku' Edmontona je 28-letni Nemec do tekme z Dallasom v povprečju prejel 1,49 gola na tekmo. Tokrat je že v 17 minutah prejel tri. Njegova rezerva na ledu, Pavel Francouz, je ubranil 18 od 20 strelov. Foto: Reuters