S 4 goli v Nashvillu je Leon Draisaitl drugič v karieri prebil mejo 40 golov v sezoni. Trenutno je četrti strelec lige, pred njim so še Auston Matthews (45 za Toronto), Aleks Ovečkin (45 za Washington) in David Pastrnak (47 za Boston). Foto: Reuters

Prvič po sezoni 1985/86 se je zgodilo, da sta dva Naftarja na isti tekmi zbrala 5 točk, kar vse navijače iz severne Alberte spomni na leta, ko je v Ligi NHL gospodarila dinastija, zbrana okoli Wayna Gretzkyja.

Nashville je šel v ponedeljkov obračun z dobro formo (10 zmag na zadnjih 16 tekmah), a tokrat so bili proti Edmontonu v zadnjih 20 minutah kot razbita vojska. Po 40 minutah je bilo namreč izenačeno 3:3, a nato so se gostje sprehajali in zabijali po svoji volji in na koncu slavili s kar 8:3.

Draisaitl in McDavid v ločenih napadih
Edmonton je bil konec decembra v težavah, ko se je trener Dave Tippett odločil, da loči prva zvezdnika, in na zadnjih 25 tekmah sta Leon Draisaitl in Connor McDavid skupaj ob razmerju 5 na 5 odigrala po manj kot pet minut. A vseeno prav nič ne trpi njuna učinkovitost, sočasno pa se je dvignila uspešnost Oilersov, ki so zdaj trdno na 2. mestu Pacifika z le 2 točkama zaostanka za vodilnim Vegasom.

Nemec Draisaitl z že 107 točkami vodi na lestvici najučinkovitejših hokejistov NHL-a, pri čemer ima že občutno prednost pred zdaj drugouvrščenim svojim kapetanom McDavidom.

Colorado je na gostovanju pri zadnji ekipi Lige NHL Detroitu z 2:1 prišel do sedme zmage v nizu. V šesti minuti je preko Anthonyja Manthe povedel domači Detroit, a so gostje še v prvem delu igre izenačili. V 13. minuti je bil uspešen Vladislav Namestnikov. Končnih 2:1 za drugo ekipo zahoda pa je v 35. minuti postavil Logan O'Connor.