Yanni Gourde je dosegel peti zadetek v letošnji končnici. Foto: AP

Potem ko v prvi tretjini Tampa ni izkoristila priložnosti (razmerje v strelih 15:5), je edini zadetek z igralcem manj dosegel Yanni Gourde v 22. minuti. Podal mu je Anthony Cirelli. Na kazenski klopi je sedel Barclay Goodrow, kar je bila edina izključitev na tekmi.

Izkazal se je tudi vratar Andrej Vasilevski, ki je ustavil 18 strelov, v tej sezoni pa v končnici že na četrti tekmi ni prejel zadetka. Na drugi strani je Semjon Varlamov zbral 30 obramb in vse do konca ohranjal upe gostov, ki pa so v napadu pokazali premalo.

Tampo v velikem finalu čaka Montreal, ki je bil na Zahodu boljši od Vegasa s 4:2. Zadnji, ki je dvakrat zapored osvojil Stanleyjev pokal, je bil Pittsburgh v letih 2016 in 2017.

Prva finalna tekma bo v noči na torek na Floridi.

NHL: Zadetek Gourdeja za finale Tampe Baya

Polfinale, sedma tekma:
TAMPA BAY ‒ NY Islanders 4:3
1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
14.805; Gourde 22.
Obrambe: Vasilevski 18; Varlamov 30.

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrali so na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.