Anže Kopitar je s soigralci v noči na ponedeljek slavil v Las Vegasu. Hrušičan je sicer dva zadetka oddaljen od jubilejnih 300 v Ligi NHL. Foto: AP

Lanski finalisti Stanleyjevega pokala za Kalifornijce še zdaleč niso bili lahek zalogaj. So tudi prvi povedli, ko je po desetih minutah igre z dobršno mero sreče zadel Tomaš Nosek. Z minimalnim vodstvom so gostitelji tudi končali prvi tretjino, v drugi je po slabih štirih minutah izid izenačil Michael Amadio.

Na lestvici nismo v najboljšem položaju. Želimo zmagati in osvajati točke proti komur koli igramo. Pa ni pomembno, ali je to Vegas ali kdo drug.
Anže Kopitar

Adrian Kempe je s strelom iz zapestja sprožil z modre črte, Amadio je plošček pred golom preusmeril v mrežo. Tako kot v prvi so tudi v drugi tretjini domači hokejisti zadeli po desetih minutah, tokrat se je med strelce vpisal Reilly Smith. 27-letnik je zadel s strelom iz zapestja na lovilko vratarja Cala Petersena.

Vseeno sta ekipi na zadnji odmor odšli poravnani, Alex Iafallo je že slabe tri minute pozneje po podaji Ilje Kovaljčuka, junaka kalifornijskega derbija večer prej, zadel izza gola za 2:2. To je bil njegov deveti gol v sezoni in sedma zaporedna tekma z vsaj eno doseženo točko.

Tyler Toffoli se je prvič po 19 tekmah vpisal med strelce. Foto: Reuters

V zadnji tretjini so gledalci v T-Mobile Areni videli še dva zadetka, po enega na vsaki strani, oba sta 'padla' v power playju. Najprej je Jeff CarterAnže Kopitar je dobil točko za podajo ‒ odbiti plošček pospravil v mrežo za prvo vodstvo Los Angelesa na tekmi, podaljšek je s preusmerjenim strelom izsilil Ryan Reaves.

Zmagovalec vročega obračuna je bil odločen po minuti in 40 sekundah podaljšane igre. Oscar Fantenberg se je izkazal z izjemno podajo čez celo igrišče, Tyler Toffoli pa je iz zapestja hladnokrvno zadel na lovilko vratarja Marca-Andreja Fleuryja za 14. zmago Kingsov v sezoni. Zadetek, na katerega je Toffoli čakal kar 19 tekem.

"Na zadnjih tekmah se mi je ponudila kopica lepih priložnosti. Mislim, da v tem trenutku igram dober hokej. Upam, da bo zmagoviti niz trajal vsaj še nekaj časa. To je za nas trenutno zelo pomembno," je po tekmi dejal mož odločitve Toffoli.

Hokejisti Toronta so v podaljšku strli Detroit za 25. zmago v sezoni. Kanadčani zasedajo drugo mesto Vzhodne konference. Foto: Reuters