Kapetan Los Angelesa Anže Kopitar (desno) je tekmo sklenil z dvema točkama (gol + podaja). Foto: Reuters

Junak srečanja je bil Adrian Kempe, ki je s hat-trickom dosegel 41. gol v sezoni. Anže Kopitar se je izkazal z golom in podajo.

Adrian Kempe je s hat-trickom pokopal Anaheim. V letošnji sezoni je za Los Angeles zadel 41 golov. Foto: Reuters

Kalifornijskega derbija gostje niso najbolje začeli, že po slabih treh minutah igre so se znašli v zaostanku, ko je v polno zadel Troy Terry, a je še pred koncem uvodne tretjine izid izenačil Kopitar.

Hrušičan se je lepo znašel pred vrati Johna Gibsona in ga po podaji z modre črte premagal iz bližine. Sredi druge tretjine je v igri z igralcem več za preobrat poskrbel Kempe, na 3:1 je slabo minuto zatem povišal Trevor Moore, ki je po ukradenem ploščku in lepem kombiniranju z Viktorjem Arvidssonom zadel ob levi vratnici.

Gostitelji se niso kar tako vdali, Max Jones je ob uvodu druge tretjine zmanjšal zaostanek na –1, a je v 48. minuti Kempe še drugič na tekmi izkoristil power play: zadel je s sila natančnim strelom ob bližnji vratnici z desne strani.

Dobrih pet minut pred iztekom rednega dela srečanja je Trevor Zegras še enkrat stopil zaostanek na –1, ko je po dobro izpeljani akciji in podaji z leve premagal Joonasa Korpisala na lovilko, a je vse upe po morebitni vrnitvi gostiteljev v 59. minuti razblinil Kempe. 26-letni švedski napadalec je zatresel prazno mrežo za končnih 5:3.

Verjetno sem zelo pristranski, a mislim, da je Anže Kopitar eden najbolj podcenjenih, če ne celo najbolj podcenjen igralec v Ligi NHL, še posebej v obrambi. Tako zelo pametno igra.

Mikey Anderson, branilec Los Angeles Kings, po zadnji tekmi rednega dela sezone

Anderson: Kopitar najbolj podcenjen igralec v ligi
"Mislim, da Kopitarja navijači, mediji, včasih tudi trenerji in soigralci jemljejo za nekako samoumevnega in da je to narobe, saj naredi ogromno stvari za ekipo kot celoto. Vidimo ga, da dela prave stvari na ledu, prav tako zunaj ledu, ima vodstvene sposobnosti, s katerimi je v oporo ne le mladim igralcem, ampak tudi veteranom," je po tekmi dejal trener Los Angelesa Todd McLellan. "Verjetno sem zelo pristranski, a mislim, da je Anže Kopitar eden najbolj podcenjenih, če ne celo najbolj podcenjen igralec v Ligi NHL, še posebej v obrambi. Tako zelo pametno igra," pa je Hrušičana pohvalil branilec Kingsov Mikey Anderson.

Kingsi se bodo v končnici pomerili z Edmontonom, prva tekma serije bo na sporedu v noči na torek.

V derbiju večera, tekmi preobratov, je Boston v gosteh premagal Montreal. Odločilni zadetek je sredi zadnje tretjine dosegel David Pastrnak. Foto: Reuters