ARIZONA COYOTES        61 21 31  9  51
 SAN JOSE SHARKS        62 18 32 12  48
 ANAHEIM DUCKS          62 20 34  8  48
 CHICAGO BLACKHAWKS     61 21 35  5  47
Hokejisti Bostona nadaljujejo strahovito formo v letošnji sezoni. V noči na petek so se s 7:1 znesli nad Buffalom (dvakrat zatresli prazno mrežo) in kot prva ekipa v letošnji sezoni presegli mejnik 100 točk. S tem so postali najhitrejša ekipa v zgodovini NHL, ki je dosegla 100 točk v sezoni, in sicer na 61 tekmah. Montreal Canadiens, ki je imel v lasti prejšnji rekord, je v sezoni 1976/77 za 100 točk potreboval 62 tekem. Foto: Reuters

Hrušičan, dvakratni zmagovalec Stanleyjevega pokala, ki je v zadnjem času v zares izjemni strelski formi – na zadnjih petih tekmah je dosegel šest zadetkov –, je obračun v Crypto.com Areni odločil v 49. minuti, ko je po podaji z leve s strelom iz zapestja zadel na lovilko nemočnega Jaka Allena.

Gostitelji so se sicer znašli v zaostanku, potem ko je v prvi tretjini power play izkoristil Josh Anderson, ki je izkoristil slabše posredovanje branilca Mikeyja Andersona pred lastnim golom. Dolgo je LA iskal izenačenje, našel ga je sredi druge tretjine, Alex Iafallo je zadel pod prečko.

Gabriel Vilardi je nato v 48. minuti iz neposredne bližine plošček poslal v mrežo, po Kopitarjevem golu dobro minuto pozneje je poraz Kanadčanov Denis Gurianov s strelom z izjemno natančnim projektilom z leve strani le še nekoliko ublažil, saj je domača obramba do konca srečanja zdržala vse nalete gostov za 35. zmago v sezoni.

Hokejisti Seattla so v podaljšku strli odpor Detroita in se znova zavihteli na tretje mesto Pacifiške divizije. Foto: Reuters