Anže Kopitar je enkrat streljal na domača vrata. Foto: AP

22-letni kanadski napadalec je zadel v četrti minuti prve in druge tretjine. Mrežo gostov je načel po dvojni podaji z Jamesom van Riemsdykom v protinapadu. V 24. minuti, ko je povišal na 2:0, je bil znova podajalec van Riemsdyk, Konecny pa je dosegel 17. gol v tej sezoni. V 33. minuti je ob igralcu več na ledu Matt Niskanen z diagonalnim strelom skušal presenetiti Jacka Campbella, ploščica pa se je od drsalke Joela Farabeeja odbila v mrežo.

15 minut pred koncem je nekaj upanja Los Angelesu po samostojni akciji vlil Dustin Brown, toda le tri minute pozneje je moral Campbell ploščico znova pobrati iz svoje mreže, ko so številčno premoč na ledu izkoristili Flyersi. Z razdalje je streljal Claude Giroux, van Riemsdyk pa je ploščico preusmeril za hrbet gostujočega vratarja. Kralji so tako izgubili četrtič zapored in ostajajo na dnu Zahoda. V celotni ligi ima slabši izkupiček le popolnoma odpisani Detroit.

"Vse skupaj je zelo zaskrbljujoče. Tu smo za to, da zmagujemo in vse drugo je razočaranje. Obenem pa vseeno delamo korake naprej v pravo smer. V zadnjem času smo igrali na zelo težkih gostovanjih, proti ekipam, ki so precej višje od nas na lestvici. A četudi smo naredili nekaj dobrih stvari, ostaja dejstvo, da to ni bilo dovolj," je po tekmi povedal Anže Kopitar.

Washington je s 6:4 v gosteh premagal New York Islanderse. S hat-trickom je blestel kapetan gostov Aleksander Ovečkin. Tako je dosegel že svoj 692. zadetek v Ligi NHL. Na desetem mestu je prehitel Maria Lemiuxa, izenačil pa se je s Stevom Yzermanom. Pred njim je na osmem mestu še en legendarni Kanadčan, Mark Messier, ki je dal dva zadetka več. "Je nekaj posebnega. To je zgodovina in sama velika imena. Še vedno imam leto in pol pogodbe pred sabo, potem bomo pa videli," je dejal ruski zvezdnik, ki lovi 700. zadetek v najmočnejši ligi na svetu, kar je do zdaj uspelo le sedmim hokejistom.