Anže Kopitar je podal za vodilni gol Los Angelesa in je bil ob koncu razglašen za drugo zvezdo ponedeljkove tekme, na drugi strani je Jamie Drysdale dosegel častni gol za Anaheim, ki je prikovan na dno Zahoda. Foto: AP

A na Zahodu je v četveroboju za zadnje mesto v končnici prišlo do spremembe: St. Louis je s 4:1 premagal Colorado in prehitel Arizono na 4. mestu podlige. Kojoti so namreč s 3:6 izgubili pri San Joseju, ki se ob Los Angelesu prav tako poteguje za playoff. Omenjeno četverico klubov loči šest točk, do konca rednega dela pa igrajo od osem do deset tekem.

Podaja in gol Browna, prve zvezde tekme
Los Angeles in Anaheim sta začela serijo štirih zaporednih medsebojnih tekem, pri čemer so Racmani z le 35 točkami že izločeni iz igre za končnico.

Sean Walker je po podajah Dustina Browna in Anžeta Kopitarja zadel že v 2. minuti tekme v Staples Centru, sredi 1. tretjine je vodstvo s prvim golom sezone podvojil branilec Mikey Anderson. V srednjem delu tekme je Jamie Drysdale vlil upanje Anaheimu, da prekine črno serijo.

"Obrambni igralci niso vedno pripravljeni streljati z modre linije. Danes je bilo drugače, kar je pokazal Walker s svojim zadetkom," je trener Los Angelesa Todd McLellan pohvalil svoje branilce za prispevek pri zadetkih.

Drugi del serije čez dva dni
Med lovom na izenačenje v zadnjih minutah so Kralji nato dosegli dva gola v izpraznjena vrata gostov: Brown in Trevor Moore sta potrdila nujno zmago in peti zaporedni poraz Ducksov. Zmagoviti vratar Jonathan Quick je zbral 21 obramb. Drugi od štirih zaporednih avtocestnih bulijev, kot se imenuje dvoboji le 50 km oddaljenih klubov, bo v noči iz srede na četrtek.

Medtem ko so v pandemski podligi že uradno podelili tri vstopnice za končnico Stanleyjevega pokala, se je sinoči formalno oddalo tudi prvo playoff mesto v preostalih treh podligah, znotraj katerih letos poteka celotni redni del sezone in prva dva kroga končnice.

Carolina vodi v skupini Center pred obema floridskima kluboma. Če Cansi zadržijo vodstvo, se bosta Florida in branilec naslova Tampa Bay pomerila že v 1. krogu, medtem ko se Carolini nasmiha soočenje z Nashvillom ali Dallasom. Foto: AP

Hurikani uradno kot četrti klub v končnici
V Centru je vodilna Carolina sicer v podaljšku izgubila dvoboj z Dallasom (3:4), a je bila točka dovolj, da so Hurikani teoretično že v končnici. Cansi so v Teksasu zaostajali z 0:2 in 3:2, v 56. minuti pa je finski branilec Jani Hakanpaa izenačil na 3:3 in poskrbel za potrebno točko. Podaljšek je v 3. minuti v korist Zvezd odločil Jamie Benn.

Dallas se z Nashvillom bori za 4. mesto Centra, a so v ponedeljek slavili tudi Plenilci, ki so s 4:1 porazili Florido, tako da razlika med Cansi in Predsi ostaja dve točki. "Dobili smo točko, to je bil cilj. Nismo pa povsem zadovoljni, saj smo lahko še boljši," je dejal trener Caroline Rod Brind'Amour.

Toffoli junak habsov, ki so korak bližje
Izredno pomembno zmago v boju za končnico je dosegel Montreal, ki je v neposrednem dvoboju z 2:1 slavil v Calgaryju. Canadiensi imajo zdaj na 4. mestu v kanadski podligi Sever velikih 6 točk prednosti pred Flamsi. Junak habsov je bil nekdanji Kralj Tyler Toffoli, ki je odločil derbi v prestolnici Alberte s 25. golom sezone, ko je v 39. minuti tekme zadel za končnih 2:1.

Toffoli si med golgeterji deli četrto mesto skupaj z Bradom Marchandom, razred zase je s 34 goli sezone prvi adut Toronta Auston Matthews.