Kar šest ur in 13 minut se je vlekla prva tekma serije četrtfinala Vzhodne konference Tampa Bay – Columbus. Zaradi neverjetnih petih podaljškov so morali za en dan celo premakniti tekmo Boston – Carolina, ki bi se morala v mehurčku Toronta odigrati kot druga tekma dneva.

Odločitev v skupno 151. minuti!
Po rednih 60 minutah je bilo 2:2, Columbus je dvakrat povedel, a je Tampa Bay obakrat hitro izenačila. A nato v podaljških ni bilo gola vse do sredine 5. podaljška oziroma 91. minute, ko se je blokiran plošček prikotalil do centra Braydena Pointa, ki je z vrha levega kroga udaril z vso močjo in vendarle poslal plošček v mrežo. 3:2 na zgodovinski tekmi za Strele, ki so povedle proti Modrim suknjičem z 1:0 v seriji, kjer se zdaj igra na standardne štiri zmage.

Brayden Point je priznal, da pri odločilnem strelu sploh ni meril, ampak samo udaril proti golu in bržčas je prav to po šestih urah in 13 minutah od začetka tekme prevaralo vratarja Joonasa Korpisala. Foto: Reuters

Point priznal, da sploh ni meril
"Nikoli v življenju nisem igral tako dolge tekme, mislim, da tudi nihče drug na drugi strani. Zagotovo prava bitka, fizična in psihična, a na koncu nam je uspelo. Videl sem kotaleči se plošček, ki sem ga samo poslal proti vratom. Niti nisem zares meril. Preprosto sem udaril in k sreči našel prazen kot vrat,"
je bil odkritosrčen Brayden Point, 24-letni center iz Calgaryja, ki je na začetku tekme v 7. minuti tudi izenačil na 1:1.

Korpisalu v tolažbo uradni rekord za število obramb
Medtem ko so se hokejisti Lightninga veselili zmage na maratonski tekmi, so bili na drugi strani Blue Jacketsi potrti. Zlasti vratar Joonas Korpisalo, ki je zbral kar 85 obramb, s čimer je kar za 12 obramb popravil prejšnji rekord Lige NHL po številu obramb (Kelly Hrudy je v končnici 1987 zbral 73 obramb v dresu NY Islandersov).

"Greš od obrambe do obrambe, preprosto ne razmišljaš veliko. Skozi tekmo sem se sicer prav dobro počutil," je nenavadno tekmo z vidika vratarja pojasnjeval 26-letni Finec.

Joonas Korpislalo je bil soočen z 88 streli in veliko bolj obremenjen kot kolega na drugi strani Andrej Vasilevski, v vrata katerega so sprožili 63 strelov v 151 minutah tekma. Foto: Reuters

Na drugi strani je Andrej Vasilevski zbral 61 obramb, kar je klubski rekord. Skupnih 151 strelov je rekord NHL-a, odkar so v sezoni 1959/60 začeli šteti strele na gol kot uradno statistiko. Pri Korpisalovem rekordu vseeno obstaja zvezdica – že v preteklosti so namreč na izbranih tekmah šteli strele.

Leta 1936 potrebovali 177 minut za edini gol
Prav na najdaljši tekmi v zgodovini Lige NHL – na 1. tekmi polfinala Stanleyjevega pokala 1936 med Montreal Maroons– Detroit Red Wings – so vratarju Maroonsov Normieju Smithu našteli kar 90 obramb. Na koncu je v 6. podaljšku v skupno 177. minuti tekme Mud Bruneteau zadel za zmago Detroita z 1:0.

Seth Jones, novi rekorder po odigranem času
Zaradi dolžine tekme je padel še en rekord – po številu odigranih minut. Čas igranja na ledu je uradna statistika od sezone 1997/98, novi rekorder pa je branilec Jacketsov Seth Jones s 65 minutami in šestimi sekundami.