Anže Kopitar in soigralci se z manjše turneje na vzhodni obali vračajo s štirimi porazi. Po treh tekmah v New Yorku in okolici so klonili še v Washingtonu. Foto: AP

Kingsi so skupaj klonili že petič zapored in so prikovani na dno Zahoda. "Ne vem, kako porazi ne bi vplivali na fante. Vsi govorijo, da naj ostanemo pozitivni, še naprej delamo in tako naprej. Pa skušamo narediti, ampak ko kar naprej izgubljaš, je težko. Vsi se na vso moč trudimo, o tem ni dvoma. Nikakor nam ne uspe doseči rezultata, kot je videti, nikoli nam ne uspe sestaviti dobrih 60 minut," je po 13. porazu na zadnjih 15 tekmah dejal branilec Los Angelesa Drew Doughty.

Gostitelji so v Madison Square Gardnu povedli prek Grega McKegga v tretji minuti. V drugi tretjini sta mreži mirovali, v 50. minuti pa se je znova zatresla gostujoča, ko je z bekhendom z leve strani plošček pred vrata, kjer je bil osamljen Kaapo Kakko, poslal Filip Chytil, finski mladenič pa je premagal Jonathana Quicka. Manj kot minuto in pol pozneje je Los Angeles znižal. Trevor Moore je iskal Austina Wagnerja. Znova je dobil odbito ploščico, ki jo je nato sam pospravil v mrežo.

Slabe tri minute pred koncem je domačo prednost povišal Artemi Panarin. Ryan Strome je v protinapadu streljal z desne strani, Quick je njegov strel ubranil, a je na drugi strani ploščica prišla do Panarina, ki je zadel za 3:1. Končni izid je 37 sekund pozneje s strelom prek skoraj celotnega igrišča v prazno mrežo postavil Tony DeAngelo.