Slovaški branilec Erik Černak je takole matiral Careyja Pricea, najboljšega posameznika končnice pri Montrealu, za uvodno vodstvo Tampa Baya, ki je suvereno dobil prvo finalno tekmo. Foto: AP

Tampa Bay je natančno devet mesecev po lanskem "koronskem slavju" uspešno krenil v boj za drugi zaporedni naslov prvaka Nacionalne hokejske lige in skupno tretjega v klubski zgodovini. Pred bučnim domačim občinstvom je z dvema goloma in podajo izstopal Rus Nikita Kučerov, Kanadčan Brayden Point pa je v izvrstno strelsko statistiko končnice dodal tri podaje.

Chiarot poskrbel za 1:2 po 40 minutah
Montreal, sicer s 24 naslovi rekorder po številu Stanleyjevih pokalov, tokrat ni našel prave igre, podobno kot na uvodni tekmi polfinala proti Vegasu. Hokejisti z zahoda Floride so v 1. tretjini povedli po golu Slovaka Erika Černaka, Quebečan Yanni Gourde je v 2. tretjini povišal na 2:0, gostom pa je upanje vrnil Ben Chiarot.

Ob visokem zaostanku so na koncu zapele tudi pesti, kar napoveduje bolj ognjevito nadaljevanje finala. Druga tekma bo v četrtek ob 2. uri zjutraj v Tampa Bayu. Foto: AP

Odločil strelski izbruh Kučerova
Nato je v zadnji tretjini svoj šov začel Kučerov. V 43. in 52. minuti je poskrbel za vodstvo ekipe s Floride s 4:1, v 59. pa ob igralcu več na ledu podal kapetanu Lightninga Stevenu Samkosu za končnih 5:1.

"Ne bodo se predali in izginili. Montreal ima odlično ekipo in zasluženo je v finalu. Sami moramo biti zelo zadovoljni s prikazanim na ledu in končnim rezultatom. Tokrat nam je 50, 55 minut uspelo nadzorovati plošček," je po tekmi ocenil Blake Coleman, ki je pri enem izmed golov sodeloval kot podajalec.